Kuveyt Türk Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

birevim faizsiz kredi

Bankacılık faaliyetleri günümüzde her insanın neredeyse her gün düzenli olarak yaptığı birçok işleme ev sahipliği yapıyor. Bu faaliyetlerin geçerli olması için yapmanız gereken bazı detaylar bulunuyor. Öncelikle bir banka hesabınızın olması ve bu hesaba ait olan müşteri numaranızı bilmeniz gerekiyor. Bu numaraların adeta sizlere ait kimlik numarası olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Bu numaralar arasında ödemeler yapabilir, başka bankalara transfer gönderebilir veya alabilirsiniz. Bu numaralar her banka için farklıdır. Kuveyt Türk müşterisi olmak istiyorsanız veya olduysanız banka tarafından size tanımlanan bir müşteri numarası vardır.

Kuveyt Türk müşterisi olmanıza rağmen müşteri numaranızı bilmiyorsanız öncelikle bunu yapabileceğiniz birçok yol olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bunun için belirlenen çok sayıda kısa yol bulunuyor. Bu yolların herhangi bir tanesini kullanarak numaranızı öğrenmeniz mümkündür.

Kuveyt Türk Müşteri Numarası Ne Anlam İfade Eder?

Kuveyt Türk müşteri numarası her müşteriye özel olarak tanımlanan bir 8 basamaklı sayı grubuna verilen isimdir. Müşteri sıranıza göre tanımlanarak ve sadece size özel olan bu numara sayesinde tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Müşteri numarasından farklı olarak bir de iban numarası vardır.

Bu 21 haneli olan numara ile uluslararası bankacılık işlemlerinizi yapmanız çok basit ve hızlı olmaktadır. İban numarası ile müşteri numarası arasında ki en büyük farksa İban numarası içerisinde banka, banka şubesi, kişisel bilgileriniz yer alıyor. Bu numarayı yazarak bir transfer işlemini rahatça yapabilirken, hesap numaranızı yazarak bir işlemi yapamazsınız. Bunun yanında ayrıca banka tercihinizi ve şube seçimini de yapmanız gerekiyor.

Kuveyt Türk Müşteri No Öğrenmenin Kısa Yolları

Kuveyt Türk müşteri numarası özel olarak düzenlenen 8 haneli bir numaradır. Bu numara her müşteriye özel olarak tanımlanır. Bankaya müşteri olduğunuzda banka tarafından sizin için tanımlanır ve size bildirilir. Tabi bazen unutabiliyor veya bize verilen kağıtları kaybedebiliyoruz. Bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Tek yapmanız gereken doğru adımları izlemek olacak. Banka şubesine gitmeden bu işlemi aşağıda ki kısa yolları takip ederek yapabilirsiniz. Bunun için 0 800 251 0123 numarasını veya 444 0 123 numarasını arayabilirsiniz. Bu işlemi yurt dışından yapmak istiyorsanız aramanız gereken numara +09 444 0 123 numarası olacaktır.

Müşteri temsilcisini aramanızın devamında izlemeniz gereken bazı adımlar mevcuttur. Bunları adım adım sizlerle paylaşacağız. Bu sayede size tanımlanmış olan müşteri numaranızı kısa bir sürede öğrenmiş olacaksınız.

 • Müşteri numaranızı öğrenmek için yukarıda ki numaralardan bir tanesini aramanız gerekiyor.
 • Müşteri no öğrenmek için müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekiyor.
 • Karşınıza çıkacak olan sesli yanıt servisi için “2” tuşuna basmanız gerekiyor.
 • Bir sonraki aşamaya geldiğinizde yine aynı şekilde “2” tuşuna basmanız gerekiyor.
 • Son olarak yapmanız gereken müşteri temsilcisine bağlanmak için “6” numarasına tıklamanız gerekiyor.

Müşteri hizmetlerine direk ve hırlı bir şekilde bağlanmak için bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Ardından karşınıza çıkacak olan müşteri temsilcisine talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır. Bunun ardından size gerekli cevap verilecektir. Burada istediğiniz bilgiyi alabilir ve bankacılık işlemlerinizi devam edebilirsiniz.

Tabi müşteri numaranızı öğrenmek için Kuveyt Türk müşteri hizmetleri yetkilisi sizlerden bazı bilgileri isteyecektir. Bunları bilmeden arama yapmanız durumunda maalesef herhangi bir bilgiye ulaşmanız söz konusu olmayacaktır.

Kuveyt Türk Müşteri No Öğrenmek İçin Gerekli Olan Bilgiler

Kuveyt Türk müşteri no öğrenmek için müşteri hizmetlerine bağlandığınızda bunu direk olarak elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Çünkü öncelikle size bazı özel sorular sorulacaktır. Eğer bu sorulara doğru şekilde cevap verirseniz işleminizi yapmanız hiç de zor olmayacaktır.

Size ilk olarak müşteri olurken vermiş olduğunuz “Annenizin kızlık soyadı bilgisi sorulacaktır”. Bu soruya doğru cevap verdikten sonra bir diğer soru olan doğum tarihi sorulacaktır. Bu soruda gün, ay ve yıl bilgilerinizin verilmesi istenecektir.

Eğer müşteri olurken güvenlik sorusu belirlediyseniz size bu soruda son olarak sorulacaktır. Bu soru tamamen size özel olduğu ve cevabını sadece siz bildiğiniz için kritik önem taşımaktadır. Eğer bu şekilde bir soru belirlemediyseniz bu soru size sorulmayacaktır. Bu adımları geçtikten sonra müşteri numara bilginiz otomatik bir makine tarafından size okunacaktır.

Kuveyt Türk Müşteri No veya İBAN ile İşlem Yapmak

Kuveyt Türk müşteri numarası veya İBAN numarası ile işlem yapmak çok basittir. Özellikle İBAN numarası tercih bu açıdan çok önemlidir. Bu numaralar sadece size tanımlı olduğu için para aktarımı veya alımı çok kolay olacaktır. Bu numaralar bunun için sizlere yardımcı olmaktadır.

Başka bir hesaba para transferi yapmak için o hesabın numarasını veya İBAN numarasını öğrenmeniz yeterli olacaktır. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık işlemleri için bu bilgiler gereklidir. Bunlara sahip olmadığınız taktirde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. Bu bilgiler doğru şekilde girilmezse yaptığınız ödeme size en kısa sürede geri dönecektir.

Kuveyt Türk Müşteri No ile Mobil Şube işlemleri Yapmak

Kuveyt Türk mobil bankacılık hesabını kullanıyorsunuz. Bu hesap ile başka bir Kuveyt Türk hesabına para transferi yapabilirsiniz. Transferler kısmına giriş yaparak öncelikle İBAN mı yoksa müşteri no ile mi işlem yapacağınızı tercih edeceksiniz. Bunu yaptıktan sonra sizden müşteri numarasını girmeden önce bankayı ve şube tercihini yapmanız isteniyor.

Bunları yaparak transfer işlemini başlatmanız mümkün olacaktır. İşlem aynı banka hesapları içerisinde yapıldığı için işlem çok hızlı gerçekleştirilecektir. Aynı işlemi başka banka için gün içerisinde belirli bir limitin altında yaparsanız FAST sayesinde aynı gün içerisinde tamamlanarak size gönderilecektir. Tüm bu işlemlerin yapılması için sizden bir hesap numarası her zaman istenecektir. Bu sayede Kuveyt Türk işlemlerinizi yapmak her zaman kolay olacaktır.

birevim

7 Comments

 • Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini ararak öğrenebiliyoruz diye biliyorum 🙂

  • Merhaba Süleyman Bey,
   KuveytTürk müşteri yetkilisine bağlanıp durumu anlatmanızın ardından bir kaç soru sorulmakta ardından öğrenebilirsiniz.

 • Kuveyt Türk bankacılık olarak gerçekten iyi bir banka, bir kaç aydır müşterisiyim ve yıllardır diğer bankalardan görmediğim ilgiyi gördüm

 • Artık müşteri numarası pek bir işe yaramıyor tc kimlik ile giriş yapabiliyoruz uygulamalarına

Leave a Comment

eight + eleven =