Muğla Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim faizsiz kredi

Muğla gibi Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisinde eviniz olsun istiyorsanız vakit kaybetmeden Birevim dünyasına adım atmalısınız! Ev almak için zannettiğiniz gibi yüksek tutarlarda birikim sahibi olmanız gerekmiyor. Herhangi bir peşinat ödemeden de hayal ettiğiniz eve sahip olabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken aylık olarak ödeyeceğiniz taksit tutarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Bahsetmiş olduğumuz tüm imkanlar eksiksiz olarak Birevim’de yer almaktadır. Bu sayede, Muğla kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı ayağınıza kadar gelmektedir.

Birevim Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

Muğla kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı sunan Birevim; dört farklı ödeme seçeneğiyle karşınıza çıkmaktadır.

  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemden faydalanmadan evvel satın almak istediğiniz eve karar vermelisiniz. Evin net tutarını belirlemelisiniz. Bir sonraki aşamada ise peşinat ödeyip ödemeyeceğinize karar vermelisiniz. Peşinat ödeme konusundaki kararınızın ardından aylık ne kadar taksit ödeyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı ile kaç kişilik tasarruf grubuna katılacağınızı da belirlemiş olursunuz. 60 ila 480 kişi arasında değişen farklı tasarruf grupları bulunmaktadır. Almak istediğiniz eve dair tüm bu kriterleri belirledikten sonra sözleşme imzalama sürecine geçersiniz. Bu işlemin ardından noter huzurunda yapılan çekiliş ile evinizi hangi tarihte alacağınız belli olmaktadır. Birevim; belirlenen tarih ile beraber size istediğiniz evi satın alarak teslim eder. Evinizi satın almanızla beraber ödediğiniz aylık taksit tutarı; almış olduğunuz evin bedelinin binde altısı oranında arttırılmaktadır. Bu sayede, aylık taksitlerinizin daha önce bitirilmesi amaçlanmaktadır. Yeniden düzenlenen taksitler sayesinde borcunuz daha önce bitecektir. Örneğin; 66 kişilik bir tasarruf grubuna katıldıysanız ödemeleriniz 48 ayda biter.
  • Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi – 2: Bu yöntemde tıpkı ilk versiyonda olduğu gibi tüketicinin satın alacağı evi, ödeyeceği aylık taksit tutarını ve peşinat ödeyip ödemeyeceğini belirlemesi gerekir. Ardından, noter huzurunda yapılan çekilişle beraber sıra tespiti yapılır. Söz konusu tarihte Birevim tüketiciye istediği evi satın alarak teslim eder. Ancak, evin alınmasının ardından tüketicinin ödediği taksit tutarına yıllık yüzde sekiz oranında zam yapılmaktadır. Ayrıca, aylık taksit tutarına ise binde 4,5 oranında artış yapılır.

Hangi Birevim Ödeme Yöntemini Tercih Etmek Gerekir?

  • Serbest Planlı Tasarruf Yöntemi: Tüketici; diğer yöntemlerde olduğu gibi satın almak istediği eve karar vermektedir. Hemen ardından peşinat ödeyip ödemeyeceğini kararlaştırmaktadır. Ara ödeme veya ek ödeme zorunluluğu bulunmaz. Bu noktada, tüketici, sıra tespitli yöntemlerde olduğu gibi herhangi bir tasarruf grubuna katılmaz. Sabit veya artan ödemeli ya da peşinatlı veya peşinatsız ödeme seçenekleri sayesinde tüketici tüm ödeme planını tek başına belirlemektedir.
  • Konut Değer Endeksli Tasarruf Yöntemi: Bu yöntemde peşinat vermek söz konusu değildir. Tüketicinin ödeyeceği aylık taksitler ise T.C Merkez Bankası’nın konut fiyat endeksi verilerine göre düzenlenmektedir. Ayrıca, noter huzurunda sıra tespiti de yapılmaktadır.
birevim

7 Comments

Leave a Comment

17 − 3 =