ODEA Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

ODEA Bank Taşıt Kredisi şubelerine başvuru yapan müşterilerine ihtiyaç duydukları araç finansmanını sağlamak için yardımcı olmaya çalışıyor. Sektörde ihtiyaç duyulan bu alanda gerekli hizmeti faiz oranları ile birlikte sunuluyor.

Sunulan taşıt kredisi 60 ay kadar vadeli seçenekleri ile sunuluyor. TL cinsinden sunulan krediyi tercih ederken aylık ödeme gücünüze göre vade seçeneğinizi ayarlama şansınız bulunuyor. Başvuru yapılacak kredi miktarı aylık toplam gelirinizin %50’sini geçmemesi gerekiyor. Bu seviyeyi geçmeden kredi hesaplaması yapmak doğru başvuru anlamına gelecektir.

ODEA Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

ODEA Bank taşıt kredisine başvuracaklar öncelikle alacakları krediye göre hesaplamalarını yapmalıdır. Bunun ışığında bankanın taşıt kredisi için sunmuş olduğu aylık faiz oranı üzerinden farklı vade seçeneklerine göre aylık ödemenizi ve aynı zamanda toplam geri ödemenizi öğrenmiş olacaksınız. Bu sizin doğru kredi ve vade tercihinizi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Hesaplamalara sadece aylık faiz oranı dahil edilemeyecektir. Toplam geri ödenecek miktar içerisinde ferdi kaza sigortası, kredi tahsis ücreti gibi ekstra masraflarda bulunuyor. Aracın üzerine konacak olan rehin ücreti ile yıllık maliyet oranı da ortaya çıkmış olacaktır. 100 bin TL kredi talebi için tabloyu inceleyerek doğru tercihin hangisi olacağını daha net bir şekilde görebilirsiniz.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,55%45,05%10.082 TL121.507 TL
24 Ay2,55%44,39%5.943 TL143.151 TL
36 Ay2,55%44,16%4.621 TL166.893 TL
48 Ay2,55%44,05%4.002 TL192.602 TL

ODEA Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

ODEA Bank taşıt kredisi faiz oranı olarak diğer bankaların biraz üzerinde demek doğru olacaktır. Faiz oranı aylık %2,55 seviyesinden sunulmaktadır. Merkez bankası ve piyasa verileri ışığında verilen bu oran rekabet ortamında yüksek olarak kabul edilmelidir. Bu seviyenin altında taşıt kredisi sunan birçok banka bulunuyor.

Bu orana ek olarak ekstra maliyetlerinde üzerine eklenmesiyle birlikte çekilecek kredinin maliyet oranı yüksekmiş oluyor. Bu noktada önemli olan çekilecek kredinin faiz oranından daha çok maliyet oranına bakmak olacaktır. Banka müşterilerine 120 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi sunarken, bu miktarın üzerinde ki başvurularda 48 ay vade seçeneği sunmaktadır.

ODEA Bank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

ODEA Bank taşıt kredisi için başvuru yapacakların hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Evrakların yanı sıra sağlamaları gereken şartlar bulunmaktadır. Kredi notunuzun yeterli seviyede olması gerekmektedir. Günümüzde tüm bankalar başvuru yapan 18 yaşından büyük olan tüm müşterilerinde ilk olarak kredi notuna bakarak, onun geçmişi hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

 • Başvuru formu doldurulmalıdır
 • Başvuru yapan kişiye ait son üç aya ait bir adet fotoğraf
 • Çalışmış olduğu sektöre göre gelir belgesi
 • Araç faturası veya proforması
 • Kimlik belgesi
 • İstenmesi halinde kefil ve onun için hazırlanması gereken belgeler.
birevim

8 Comments

  • Merhaba Sultan Hanım,
   Odebank faizlerinde diğer birçok bankada olduğu gibi pandemi döneminde düşüş yaşandı.

  • Merhaba Meral Hanım,
   Her bankanın kendine göre bir algoritması var buna göre kredi faizi belirleniyor.

 • Odeabank’ın faizleri biraz yüksek ama kredi çıkma olasılığı daha çok oluyor 🙂
  Hiç bir banka kredi vermezken bana Odeabank kredi vermişti

  • Merhaba Gizem Hanım,
   Her bankanın kendi için de risk analiz farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle faiz oranlarının farklı olması doğaldır.

Leave a Comment

1 × five =