Anasayfa / Konut Kredisi Haberleri / ODEA Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları
Odea Bank Konut Kredisi

ODEA Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

ODEA Bank müşterilerine konut kredisini farklı şekillerde sunarak, onların her anlamda avantajlı bir şekilde kredi çekmelerine yardımcı olmaktadır. Her türlü ihtiyaca uygun olan ürünleri arasından size uygun olanı tercih ederek doğru bir krediyi tercih edebilirsiniz.

ODEA Mortgage, indirimli mortgage, ödeme planını kendin belirle, merdiven, ara ödemeli mortgage, transfer mortgage, ödemeye geç başla mortgage, masraflar dahil konut kredisi, ev değiştirenlere mortgage ve yurtdışı yerleşiklere mortgage seçenekleri bulunmaktadır.

Sundukları avantajlı konut kredisi seçenekleriyle müşterilerine anlamda geniş bir yelpaze üzerinden hizmetlerini sunmaktadır. Bu krediyi başvuru yapmadan önce kendinize uygun olanı tercih etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

ODEA Bankası Konut Kredisi Hesaplama

ODEA Bankası’nın sunmuş olduğu konut kredi seçeneklerinden herhangi bir tanesini tercih ettikten sonra alacağınız kredinin hesaplamasını yapmanız gerekiyor. Ekspertiz raporuna göre 200 bin TL kredi çekebilecek müşterilerin ödeme seçenekleri ve düzenlerini aşağıda ki tabloda kısmi olarak görmek mümkündür.

Aylık faiz oranı, aylık taksit tutarı, maliyet oranı, ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti, toplam kredi masrafı burada detaylı bir şekilde gösterilmektedir. 120 ay vadeli kredi talebinizde aylık ödemelerinizin ne kadar olacağını, ayrıca toplam ne kadar ödeme yapacağınızı burada görmeniz mümkün olacaktır. Bu detaylara bakarak ödeme limitinizi belirlemeniz ve doğru kredi vadesini tercih etmeniz daha kolay olacaktır.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
36 Ay 2,15% 29,43% 8.037 TL 290.059 TL
60 Ay 2,15% 29,32% 5.964 TL 358.600 TL
120 Ay 2,15% 29,23% 4.663 TL 560.310 TL

ODEA Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

ODEA Bank sunmuş olduğu krediyi piyasa faiz oranlarının biraz üzerinde sunmaktadır. Konut kredisi faiz oranları %2,15 olarak sunulmaktadır. Ek maliyetlerin üzerine eklenmesiyle birlikte bu oranın seviyesi daha yukarı çıkmaktadır. Bu hizmeti almak isteyenlerin unutmaması gereken öncelikle bankanın sunmuş olduğu çok farlı konut kredisi seçeneklerinin olduğudur.

Piyasada ki rakiplerinin faiz oranı anlamında gerisinde kalmış olsalar da sundukları çok sayıda konut kredisi ile müşterilerine farklı bir anlamda verimli bir hizmet sunmayı başarmaktadırlar. Bu hizmeti almak isteyenler öncelikle bankanın herhangi bir şubesine giderek gerekli konular hakkında gerekli bilgileri almaları gerekiyor. Ardından doğru kararı vererek kredi için başvuru yapma aşamasına geçilmelidir.

ODEA Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Banka konut kredisi için başvuru da bulunacakların sağlaması gereken evrakları belirlemiştir. Kimlik, başvuru yapacak kişiye ait son üç aya ait bir fatura ve gelir belgesi istenmektedir. Bu belge başvuracak kişinin meslek alanına göre farklı şekillerde istenmektedir. Bu konuda detaylı bilgi banka tarafından müşterilerine verilecektir. Başvuru şartları arasında dikkat edilmesi gereken detaylardan bazıları şu şekilde olacaktır.

  • Tapunun üzerinde şerh olmaması
  • Kredi notunun gerekli seviyede olması gerekmektedir.
  • Banka tarafından istenirse kefil verilebilmelidir.
  • Başvuru yapacak kişinin 18 yaşında büyük olması gerekmektedir
  • Konutu alacak kişinin DASK ve konut sigortasını yaptırması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konut Kredisi Ödemelerini Ertelemek veya Dondurmak Mümkün mü?

Kuşkusuz her bireyin ortak hayali istediği gibi bir konuta sahip olmaktır. Ancak günümüz şartları göze …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir