Ordu Kredisiz ve Taksitle Ev Alma Fırsatı

birevim faizsiz kredi

Ev almak; yalnızca İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde zor değildir. Türkiye’nin diğer şehirlerinde de ev almanın maddi açıdan insanları oldukça zorladığını ifade etmeliyiz. 2020 yılının asgari ücretinin 2300 TL olduğu hesap edildiğinde insanların bir yandan geçimlerini sağlaması bir yandan da ev almak için gerekli tutarı biriktirmeye çalışması çok zordur. Bu noktada, finansal destek arayışına giren tüketicilerin imdadına konut kredisi yetişmektedir. Ancak, konut kredisi almak, zannedildiği kadar avantajlı değildir.

Siz de Ordu kredisiz ve taksitle ev alma fırsatı arıyorsanız vakit kaybetmeden Birevim organizasyonu hakkında araştırma yapmalısınız.

Birevim ile Konut Kredisi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birevim; hiçbir kar amacına sahip olmayan yalnızca çalışma bedeli alan ve tüketicilerin en kısa sürede ev veya araba gibi ihtiyaçlarına erişmesini sağlayan bir organizasyondur. Birevim’de bireysel tasarruf yerine birlikte tasarruf yöntemi tercih edilmektedir. Bu noktada, tüketicinin sıra tespitli tasarruf yöntemiyle herhangi bir ödeme grubuna katılması sağlanmaktadır. 60 ila 480 ay arasındaki gruplarda noter huzurunda yapılan çekilişin ardından her ay bir tüketiciye ev alınmaktadır. Birevim’de tüketiciler; ödeyecekleri aylık taksit tutarlarını tamamen kendileri belirlerler. Bunun yanı sıra, peşinat ödeme konusunda da hiçbir zorunluluk yoktur. İsteyenler peşinat öderken istemeyenler ise peşinat ödemeden sisteme dahil olurlar.

Konut kredisi ise Birevim’e göre çok daha katı kurallar içermektedir. Her şeyden önce, tüketicinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Bankalar tarafından kara listeye alınmış bir tüketicinin konut kredisi alması mümkün değildir. Bunun yanı sıra, kredi kartı kullanmayan bir kişi de konut kredisi başvurusu sırasında yüksek ihtimalle elenecektir. Birevim’de ise tüketicinin 18 yaşını doldurmuş olması dışında farklı bir kriter aranmamaktadır. Buna ek olarak, konut kredisi, satın alınmak istenilen evin değerinin tümü için verilmemektedir. Yüzde 70 veya 75 oranında konut kredisi kullandırılmaktadır. Bir başka deyişle, tüketicinin geri kalan kısmı peşinat olarak ödemesi gerekir. Daha önce de söylediğimiz gibi Birevim’de peşinat ödeme zorunluluğu yoktur.

Birevim Neden Avantajlıdır?

Faizsiz ev almanın bir hayal olduğunu düşünüyorsanız Birevim ile henüz tanışmamışsınız demektir. Birevim; tüketicinin ödeme planını kendisinin hazırlamasına imkan vermektedir. Aylık belirli bir bütçesi olanlar istedikleri ödeme planını hazırlayabilirler. Peşinat ödemeden sisteme dahil olan tüketiciler dört farklı tasarruf yönteminden faydalanabilirler.

Sıra tespitli tasarruf yöntemlerinin iki farklı versiyonu bulunmaktadır. Her iki versiyonda da Birevim’in tüketiciye belirlenen tarihte ev almasının ardından ödenen aylık taksit tutarlarına belirli bir oranda zam yapılmaktadır. Serbest tasarruf yönteminde ise tüketici herhangi bir gruba katılmadan tüm ödemelerini kendisi belirlemektedir. Sabit veya artan ödeme seçenekleri ile kendisine özgü bir ödeme planı oluşturulmaktadır. Son olarak, konut değer endeksli tasarruf yöntemiyle konutun güncellenen değerine göre söz konusu ödeme planı oluşturulmaktadır.

birevim

5 Comments

  • Ordu da pandemi sebebiyle satışlar etkilense de çok güzel konutlar var halen, faizsiz onlara sahip olabilmek gerçekten süper, bende başvurumu yapacağım haftaya

  • Kredi derdi yok, faiz derdi yok, banka derdi yok 🙂
    Birevimden ev aldım ve çok memnunum 🙂

  • Orduda amcalarım var, onlarda faizsiz sistemle ev sahibi oldular çok memnunlar 🙂

Leave a Comment

18 − 15 =