QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ev almak isteyenlere finansman sunan banklardan birisi olan QNB Finansbank konut kredisi hizmetlerini farklı sınıflar üzerinden sunmaktadır. Standart olarak sunulan kredi seçeneğinin yanında 6 tane daha farklı kredi seçeneği bulunmaktadır.

Evini değiştirmek isteyenlere özel kredi, artan taksitli konut kredisi, azalan taksitli konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, peşinatsız %100 konut kredisi ve konut projelerine uygun kredi seçenekleri bulunmaktadır. Farklı şekillerde sunulan krediler sayesinde her türlü ekonomiye uygun krediyi müşterilerine sunmayı amaçlamaktadırlar. Konut için krediye başvuru yapacaklar kendilerine uygun olan kredi çeşidini burada bulma şansına sahip olacaktır.

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank üzerinden yukarıda saymış olduğumuz hizmetlerden bir tanesini tercih ederek konut kredisi alacaklar öncelikle kredi hesabı yapmaları gerekiyor. Bu krediler 180 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Yapılan ekspertizin ardından evin değerinin %80’i kredilendirilmektedir. Vade süresine göre uygulanan faiz oranlarının seviyesi de yükselmektedir. Sadece TL olarak alınabilen krediyi 200 bin TL olarak çekecekler için tabloda gerekli bilgiler verilmektedir.

120 ay’ın üzerinde krediye başvuracakların unutmaması gereken detay banka vade uzadıkça müşterilerine aylık faiz oranını eklemektedir. Tüm kredilerden ekstra olarak ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, kredi tahsis ücreti, konut sigortası ve DASK ücreti alınmaktadır. Ayrıca kredi çekeceklerin hayat sigortası yaptırması gerekiyor. 35 yaş üzerindekiler için bu ücret 1942 TL’dir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,09%28,57%7.960 TL287.401 TL
60 Ay2,09%28,43%5.880 TL353.604 TL
120 Ay2,09%28,34%4.561 TL548.163 TL

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank müşterilerine konut kredisi faiz oranı %2,09 olarak sunulmaktadır. Yukarıda saymış olduğumuz ek maliyetler ile yıllık maliyet oranı artış gösterecektir. 120 ay vadeli kredi taleplerinde bu oran uygulanmaktadır. Çiftçiye özel konut kredisi taleplerinde %2,46’lık faiz uygulanmaktadır.

180 ay kredi talebinde bulunacaklar için uygulanacak olan kredi faiz oranı %2,27 olarak hesaplanmaktadır. Kredi talebinizi yapmadan önce sektörde bu şekilde kredi sunan diğer bankalarında sundukları faiz oranları ile karşılaştırmak gerekiyor. Bu karşılaştırmayı yapanlar doğru ve daha uygun bir şekilde kredi çekim işlemlerini yapmayı başaracaklardır.

QNB Finansbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

QNB Finansbank konut kredisi talebinde bulunacakların bilmesi gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bu koşullara bakıldığında ilk olarak satın alınacak evin ipotek olarak verilmesi gerekmektedir. Bazen ipoteğin yanı sıra kefil de talep etmektedir.

Başvuru işlemini yapacakların yanlarında getirmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların eksiksiz ve istenilen şekilde getirilmesi önemlidir.

  • Evin tapusu ve fotokopisi
  • Nüfuz Cüzdanı
  • Son iki aya ait bir adet adresi gösteren fatura
  • Gelir belgesi veya çalışanlar için maaş bordrosu getirilmelidir.

Önce kredi başvuru yapılıp, onaylanıp onaylanmayacağına bakılmaktadır. Ardından ekspertiz değerine göre size sunulacak konut kredisi miktarı belirlenecektir. Bunların ışığında müşteriye uygun olarak ödeme planı yapılacaktır.

birevim

Leave a Comment

nineteen − seven =