Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları
QNB Finansbank Taşıt Kredisi

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine gerekli koşulları sağlamaları halinde 48 aya kadar vadeli finansman imkanı sunuyor. Uygun faiz oranları ile verilen bu kredi içerisinde kişileştirilen, özel ödeme planları müşterilere sunuluyor.

Taşıt kredisine başvuru yapacak olan kişinin formu doldurmadan önce bankanın sunduğu kredi faiz oranlarını diğer bankalar ile karşılaştırması gerekiyor. Ayrıca çekmek isteyeceği kredi miktarının hesaplamasını yaparak kendisine uygun olup olmadığına bakması gerekiyor. Bu noktalara bakarak doğru adımı atacakları yol haritasını belirlemek en doğru tercih olacaktır.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank taşıt kredisi alacaklar bankanın sunmuş olduğu aylık faiz tutarı üzerinden hesaplama yapmalıdır. 48 ay vadeli maksimum çekim talebiyle bu krediye başvurmak mümkündür. 100 bin TL kredi çekmek isteyenler burada ki tabloyu inceleyerek aylık ödeme miktarlarını ve toplam geri ödeme tutarlarını karşılaştırma şansına sahipler.

Uzun vadeli kredi talebinde bulunacak aylık taksit tutarını rahatlatıyor olsa da toplam geri ödeme miktarının seviyesini arttırmaktadır. Kısa vadeli talebinde bulunacak olanlar için toplam geri ödeme tutarının seviyesi düşmektedir. Ancak yüksek aylık ödeme miktarları olacaktır.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
12 Ay 2,37% 41,44% 9.953 TL 119.955 TL
24 Ay 2,37% 40,79% 5.806 TL 139.863 TL
36 Ay 2,37% 40,57% 4.474 TL 161.598 TL
48 Ay 2,37% 40,46% 3.845 TL 185.061 TL

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranı %2,37 olarak sunulmaktadır. Bu oranın ortalama taşıt kredisi faiz oranı olarak görülmektedir. Hesaplama yaparken sadece faiz verilecek tutar sizin maliyetinizi oluşturmayacaktır. Bu hesaba ek olarak kredi tahsis ücreti, kasko, sigorta gibi ücretlerde maliyete eklenecektir.

Bunu yaparken önemli olan aylık faiz oranına bakmam yeterli olmayacaktır. Bakmak gereken nokta toplam maliyet oranı olacaktır. Bu oranın ışığında diğer bankaların sunacağı maliyetlere bakmak doğru adımı atmanızı kolaylaştıracaktır. Toplam maliyet oranı size sunulan kredi faiz oranının da gerçekliğini görmeniz açısından doğru bir veri olarak kullanılmalıdır. 0 kilometre ve 5 yaşa kadar tüm araçlar için bu kredileri kullanmak mümkündür. Ayrıca 6 ile 8 yaş araçlar içinde belirli şartlarda kredi sunulmaktadır.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

QNB Finansbank sunmuş olduğu taşıt kredisini almak isteyenler başvuru şartlarını sağlaması ve istenilen evrakların hazırlanması gerekiyor. Öncelikle en yaşlı araç 8 yaşından fazla olmamalıdır. Aracın üzerine rehin koyulacağı için ruhsatın temiz olması gerekiyor. Bu noktaya dikkat eden başvuru sahiplerinin kredi notunun yeterli seviyede olması gerekiyor.

  • 0 kilometre araçların faturası, ikinci el araçların ruhsat fotokopisi hazır hale getirilmelidir.
  • Kimlik belgesi hazırlanmalıdır.
  • Çalışılan sektöre göre gelir belgesi veya maaş bordrosu hazır hale getirilmelidir.
  • İkametgah belgesi veya cep telefonu faturası olmalıdır.
  • İstenilen miktara göre bankanın isteyebileceği kefil için gerekli belgeler hazırlanmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır Araba Kampanyaları Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Bildiğiniz gibi yıl içinde döviz kurlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç fiyatlarında da göz ardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir