Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ülkemizde konut almak isteyenlere kredi sunan bankalardan birisi olan Şekerbank, 10 yıl vadeli kredi imkanını sunmaktadır. İnsanların barınma ihtiyaçlarını gidermek ve kira ödemekten sıkılmalarından dolayı Şekerbank konut kredisi ile ev almak istemeleri doğal bir aktivite olarak görülmektedir.

Ancak birçok insan birikim yaparak bunu başaramadığı için bunun yerine belirli bir finansman sağlayıp, ardından düzenli taksitler ile bu finansmanı ödeyerek ev sahibi olmayı tercih etmektedir. Artan taksitli, esnek ödemeli, eşit taksitlerle bu krediyi bankadan almanız mümkündür.

Erken ödeme imkanı sunan banka, krediyi alanlardan belirli bir faiz ve ekstra olarak bazı ücretler talep etmektedir. Kredi hakkında daha fazla bilgi alabilmek için en yakın şubeye giderek başvuru yapmanız mümkündür.

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama

Kredi başvuru yapacakların ilk yapmaları gereken işlem başvuru olmayacaktır. Öncelikle alacakları konut kredisinin hesaplamasını yapmak olmalıdır. 200 bin TL konut kredisine ihtiyaç duyanlara banka tarafından sunulan faiz oranları ve ekstra maliyetleri de dahil ederek sunulan ödeme planını tabloda inceleme şansına sahipsiniz. Kısa veya uzun vadeli kredi taleplerine sahip olanlar için bu uygun bir şekilde sunulan seçenekler olarak sunulmaktadır.

Şekerbank veya başka bir bankadan konut kredisi almak isteyenler uzun vadeli kredi talebinde bulunmaları halinde taksit tutarları uygun olacaktır. Ancak toplam geri ödeme tutarı çok yüksek olacaktır. Kendi ödeme gücünüze göre vade tercihinizi yaparak bankaya başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,41%33,69%8.372 TL302.618 TL
60 Ay2,41%33,49%6.339 TL381.529 TL
120 Ay2,41%33,36%5.114 TL614.833 TL

Şekerbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank’tan konut kredisi almak isteyenlerin merak edecekleri bir diğer detayda bankanın sunmuş olduğu konut kredisi faiz oranları olacaktır. Bu oranlarda vade tercihine göre değişiklik göstermektedir. 3 ay ile 48 ay vadeli kredi talebinde bulunacaklar için %2,25, 49 ile 60 ay arasında ki taleplerde %2,39 oranı sunulmaktadır. 61 ay ile 120 ay arasında ki taleplerde sunulan faiz oranı %2,42 seviyesine çıkarılmaktadır.

Bu oranlar incelendiğinde bankalar arasında en yüksek konut kredisi faiz oranını sunan banka olarak karşımıza çıktığı görülebilmektedir. Bu oranların üzerinde eklenecek ekstra maliyetlerde göz önüne alındığında yıllık maliyet oranı seviyesi çok yüksek olacaktır.

Şekerbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Şekerbank müşterilerine konut kredilerini kentsel dönüşüm, yeniden finansman, kooperatif konut kredisi, konut tamamlama kredisi, 30 yıl vadeli kredi ve iş yeri kredisi olarak sunmaktadır. Bu kredi çeşitlerinin hepsi için başvuru şartları bulunmaktadır. Bu şartlar koşulunda banka tarafından gerekli inceleme yapılarak konut kredisi sağlanacaktır.

  • Ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullanılabilir
  • Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, son iki aya ait fatura ve ikamet belgesi istenmektedir.
  • Kredi notunun seviyesine bakılmaktadır
  • Gerekirse istenilecek olan kefil sağlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

twenty − seventeen =