Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Şekerbank taşıt kredisi ile araba almak isteyen müşterilerine farklı özelliklere sahip taşıt kredisi imkanı sunmaktadır.  Km ve ikinci el otomobil için bankaya giderek başvuru yapabilmeniz mümkündür. İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı  yaşına kadar uzayabilmektedir. Bu bazı detaylar ile belirlenmektedir.

120 bin TL’ye kadar olan taşıt kredisi başvuruları için %70 kredi sunulurken, 120 bin TL’nin üzerinde olan kredilerde %50’lik orana kredi verilmektedir. Kredi çekerken piyasaya uygun faiz oranlarına ek olarak farklı maliyetlerde finansmana eklenmektedir. Bu konuda dikkatli olarak toplam maliyet oranınızı hesaplamaya dikkat etmelisiniz.

Şekerbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Şekerbank taşıt kredisi almadan önce 3 ay ile 48 aya arasında vade seçenekleri ile sunulan finansmanın hesaplamasını güncel faiz oranına göre yapmanızda fayda var. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz miktara en uygun hangi bankanın kredi verdiğini öğrenmek zor olmayacaktır.

100 bin TL taşıt kredisi çekmeniz halinde ortaya çıkacak hesaplamayı tabloyu inceleyerek rahatça inceleme hakkına sahipsiniz. Aylık ödeme tutarları arasında ki fark, alınacak ve ödenecek toplam paranın miktarı bu şekilde karşınıza çıkacaktır. Vade uzadığında ödenecek aylık taksit tutarı düşerken, vade kısaldıkça bu tutar otomatik olarak artar. Bu noktada önemli olan sizin ödeme gücünüze göre tercih yapmanız olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,13%36,75%9.782 TL117.902 TL
24 Ay2,13%36,13%5.626 TL135.542 TL
36 Ay2,13%35,91%4.282 TL154.674 TL
48 Ay2,13%35,80%3.640 TL175.230 TL

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank sunmuş olduğu taşıt kredisi için piyasanın birkaç puan üzerinde faiz oranı sunmaktadır. 3 ay ile 48 ay vadeli taşıt kredisi talebinde bulunacak olan müşterileri için %2,99 üzerinden kredi imkanı sunmaktadır. Bu oran piyasada rekabet halinde bulundukları diğer firmaların çok üzerinde olduğu hemen fark ediliyor.

Faiz oranının yüksek olması beraberinde geri ödenecek kredi miktarının da yüksek olması anlamına gelmektedir. 100 bin TL taşıt kredisi almak isteyenlere bu faiz oranı ile 48 ay verilecek kredi ile toplam geri ödeme tutarı alınan miktarın iki katını aşacaktır. Bu noktalara dikkat ederek hareket etmek gerekmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Şekerbank’ta diğer bankalarda olduğu gibi sunmuş olduğu finansman için müşterilerinden bazı evraklar istemektedir. Ayrıca başvuru şartlarını yerine getirmeden başvuru yapanlara genellikle olumsuz bir geri dönüş yapılmaktadır. Kredi notunuzun düzgün olması gerekmektedir. Kredi çekilecek aracın üzerine rehin koyulmasında bir mani olmamalıdır. Bu detaylar önemli başvuru şartlarıdır.

Başvuru esnasında hazır halde bulundurmanız gereken belgeler ise şu şekilde sıralanmalıdır.

 • Başvuru formu hazırlanmalıdır
 • Kimlik fotokopisi hazırlanmalıdır
 • Çalışılan iş koluna göre gelir belgesi
 • 0 kilometre araç için proforma faturası gerekmektedir.
 • İkinci el araç için ruhsat fotokopisi gerekmektedir.
birevim

7 Comments

 • Bir ihtiyaç kredisi başvurumda bir çok banka kredi vermemişti, Şekerbank ise o zamanlarda son çaremde başvurduğum bankaydı ve anında onay verdiler.

  • Merhaba Yasemin Hanım,
   Özellik ihtiyaç kredilerinde ev ve araç kredilerindeki gibi bir teminat olmadığından her banka her başvuruya kredi vermemektedir.

 • Hiç bir banka kredi vermezken Şekerbank verebiliyor, geçen sene başıma gelmişti çok zor zamanımda sadece Şekerbank kredi vermişti. Bu senede Şekerbank’tan taşıt kredisi aldım, çok memnunum

  • Merhaba Selda Hanım,
   Bankalar bazı zamanlarda kredi vermeyi riskli buluyor veya karlı bulmadığı için kredi vermeyebiliyor.

 • Şekerbank’tan 2 sene önce araç almıştım ve faiz oranları o zamanda böyleydi, çok zorlamadan kredi veriyorlar öneririm

 • Şekerbank, müşteri memnuniyeti önceliğiyle kredi konularında faiz ve koşullarını rakip bankalara göre daha makul tutuyor. Bu yüzden bir çok insan alışılagelmiş bankalardan uzaklaşmaya başladı

 • Şekerbank’ın taşıt kredisi faizleri daha da düştü diye biliyorum, bu süreçte imkanı olan değerlendirmeli kesinlikle

Leave a Comment

three × 3 =