Anasayfa / Taşıt Kredisi Haberleri / Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları
Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank taşıt kredisi ile araba almak isteyen müşterilerine farklı özelliklere sahip taşıt kredisi imkanı sunmaktadır.  Km ve ikinci el otomobil için bankaya giderek başvuru yapabilmeniz mümkündür. İkinci el taşıt kredisinde yaş sınırı  yaşına kadar uzayabilmektedir. Bu bazı detaylar ile belirlenmektedir.

120 bin TL’ye kadar olan taşıt kredisi başvuruları için %70 kredi sunulurken, 120 bin TL’nin üzerinde olan kredilerde %50’lik orana kredi verilmektedir. Kredi çekerken piyasaya uygun faiz oranlarına ek olarak farklı maliyetlerde finansmana eklenmektedir. Bu konuda dikkatli olarak toplam maliyet oranınızı hesaplamaya dikkat etmelisiniz.

Şekerbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Şekerbank taşıt kredisi almadan önce 3 ay ile 48 aya arasında vade seçenekleri ile sunulan finansmanın hesaplamasını güncel faiz oranına göre yapmanızda fayda var. Bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz miktara en uygun hangi bankanın kredi verdiğini öğrenmek zor olmayacaktır.

100 bin TL taşıt kredisi çekmeniz halinde ortaya çıkacak hesaplamayı tabloyu inceleyerek rahatça inceleme hakkına sahipsiniz. Aylık ödeme tutarları arasında ki fark, alınacak ve ödenecek toplam paranın miktarı bu şekilde karşınıza çıkacaktır. Vade uzadığında ödenecek aylık taksit tutarı düşerken, vade kısaldıkça bu tutar otomatik olarak artar. Bu noktada önemli olan sizin ödeme gücünüze göre tercih yapmanız olacaktır.

Vade En İyi Faiz Oranı Yıllık Maliyet Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
12 Ay 2,13% 36,75% 9.782 TL 117.902 TL
24 Ay 2,13% 36,13% 5.626 TL 135.542 TL
36 Ay 2,13% 35,91% 4.282 TL 154.674 TL
48 Ay 2,13% 35,80% 3.640 TL 175.230 TL

Şekerbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Şekerbank sunmuş olduğu taşıt kredisi için piyasanın birkaç puan üzerinde faiz oranı sunmaktadır. 3 ay ile 48 ay vadeli taşıt kredisi talebinde bulunacak olan müşterileri için %2,99 üzerinden kredi imkanı sunmaktadır. Bu oran piyasada rekabet halinde bulundukları diğer firmaların çok üzerinde olduğu hemen fark ediliyor.

Faiz oranının yüksek olması beraberinde geri ödenecek kredi miktarının da yüksek olması anlamına gelmektedir. 100 bin TL taşıt kredisi almak isteyenlere bu faiz oranı ile 48 ay verilecek kredi ile toplam geri ödeme tutarı alınan miktarın iki katını aşacaktır. Bu noktalara dikkat ederek hareket etmek gerekmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Şekerbank’ta diğer bankalarda olduğu gibi sunmuş olduğu finansman için müşterilerinden bazı evraklar istemektedir. Ayrıca başvuru şartlarını yerine getirmeden başvuru yapanlara genellikle olumsuz bir geri dönüş yapılmaktadır. Kredi notunuzun düzgün olması gerekmektedir. Kredi çekilecek aracın üzerine rehin koyulmasında bir mani olmamalıdır. Bu detaylar önemli başvuru şartlarıdır.

Başvuru esnasında hazır halde bulundurmanız gereken belgeler ise şu şekilde sıralanmalıdır.

  • Başvuru formu hazırlanmalıdır
  • Kimlik fotokopisi hazırlanmalıdır
  • Çalışılan iş koluna göre gelir belgesi
  • 0 kilometre araç için proforma faturası gerekmektedir.
  • İkinci el araç için ruhsat fotokopisi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıfır Araba Kampanyaları Faizsiz Kredi İmkanı 2019

Bildiğiniz gibi yıl içinde döviz kurlarının ciddi oranda yükselmesi nedeniyle araç fiyatlarında da göz ardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir