Senetle Ev Almak İstiyorum Ne Yapmam Gerekiyor

birevim faizsiz kredi

Elbette hayat koşturmacısında sığınacak özel bir alan yani yuvanız olması büyük şanstır. Hele de kiracı değil de ev sahibiyseniz işsiz kalsanız dahi ev sahibi olmanın güvencesini yaşarsınız. Günümüz ekonomik şartlarında ev sahibi olmayı düşünmek bile sizi strese sokabilir.  Bankaların kredi faizleri gibi faktörler bireyi gereğinden fazla borçlanmaya sürükleyebiliyor.  Bu kadar kötü haberden sonra şimdi iyi haberi verelim, banka kredilerine bulaşmadan kısa sürede küçük taksitler ile ev sahibi olabilirsiniz. Evet, doğru okudunuz. Senetle ev almak istiyorsanız, ne yapmanız gerektiğine dair tüyoları aşağıda sizinle paylaşacağız.

Senetle Ev Almak İstiyorsanız Tasarruf İçin Gelir Gider Dengenizi Nasıl Sağlarsınız? 

Ev almaya karar verdiyseniz senetle ev alma şansına sahipsiniz. Ancak öncelikle size birkaç öneride bulunacağız. Kesinlikle gelir ve gider tablosu yapmakla başlayın. Sonrasında ay sonunda elinize kalan tutarın üstüne ek tasarruf için gider kalemlerinizden gereksiz olanlarda küçültmeye gidin.

  • Borçlarınızı bitirin
  • Tasarruf hedeflerinizi belirleyin
  • Küçükte olsa para biriktirmeye başlayın
  • Sigara gibi sağlığınıza zarar veren alışkınlıklarınıza hayır deyin
  • Isıtıcınız, elektrik, su dikkatli olun. Tasarruf yapılacak şekilde düzenleyin

Örneğin; Dışarıda yemek yemeyi bir kenara bırakın ve öğle yemeğinizi evden götürün. Bundan sonraki adım i tasarruf şirketleri ile irtibata geçmeye kalıyor.

Ev Sahibi Olmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Kiradan kurtulmak istiyorsanız yâda yatırım için ikinci evinize sahip olmak istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin. Eğer önerimizi dikkate aldıysanız gelir gider tablonuzda en büyük giderin kira olduğunu fark etmişsinizdir.  Senetle ev sahibi olmak için 18 yaşını doldurmuş ve belli bir gelire sahip olmak yeterlidir.  Faiz ile alınan banka kredilerinin dışında ev sahibi olmak için farklı bir alternatifiniz bulunuyor. Nasıl mı?

Öncelikle almak istediğiniz evi bulun, uzman incelemesi raporunu da çıkartırsanız ev için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu aşağı yukarı bilirsiniz. Kredi notunuzu kontrol edin, eğer kredi notunuzda iyi ise hemen faizsiz senetle ev edindiren şirketler ile irtibata geçin.

Kiracılar için ev sahibi olmak artık çok daha kolay! Artık kendi evlerinizin sahibi olabilirsiniz.  Tasarruf programları devlet kontrolünde olan şirketlerden evinizi faizsiz, senetle, küçük taksitler ile satın alabilirsiniz.

Ödeme sıkıntısı yaşamadan küçük taksitler ile ev edinmek oldukça kolay! Küçük taksitler ile ödemenizi yaparken elinize toplu para geçerse elbette erken kapama yâda bir kısmını ödeyerek ödeme planınızı yenileyebilirsiniz.  Bu tasarruf programlarında eskiden büyüklerimizin imece yöntemi yâda altın günü gibi düşünebilirsiniz.

İster peşinatlı ister peşinatsız senetle ev alabilirsiniz.  Aklınıza takılan birkaç soruya aşağıda yanıt vermeye çalışacağız;

Taksitleri kendimiz mi belirliyoruz?  Evet, taksitlerinizi kendi bütçenize göre sizler belirliyorsunuz.

Peşinatsız ev satın alabilir miyim? Evet, peşinatsız senetle ev satın alabilirsiniz. 

Kısacası vade farksız, faizsiz, küçük taksitlerle, senetle ev almak mümkün!

birevim

Leave a Comment

five × four =