xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2020 300 Bin TL Başvuru Şartları

Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2020 300 Bin TL Başvuru Şartları

Kosgeb küçük ve orta ölçekli işletmeler için verilen bir hibe bazen de faizsiz verilen bir tutardır. Bu tutar ile esnafın kalkındırılması, işlerini büyütebilmesi ve bunu yaparken de bankaların kredi politikalarında faiz tutarından muaf olması amaçlanmaktadır. Bu nedenle faiz konusunda Kosgeb devreye girmektedir. Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2020 300 Bin TL Başvuru Şartları kredi tutarını 200-300 bin olarak açıklamıştır. Buna göre bu tutarı almaya hak kazanan kişiler anlaşmalı bankalara yönlendirilecek ve faizleri de Kosgeb tarafından karşılanacaktır. Sıfır Faizli KOSGEB Kredisi 2020 300 Bin TL Başvuru Şartları farklılık gösterebilmektedir. Bu kısma aşağıda değineceğiz ancak öncelikle Kosgeb’in amacının ne olduğuna dair kısa bir bilgi paylaşalım.

birevim-tasarruf-reklam

Kosgeb Amacı Nedir?

Kosgeb yukarıda da belirttiğimiz gibi küçük ve orta ölçekli işletmelerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak, işlerini büyütmelerini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Esnafların istihdamda önemli bir pay alması, üretime katkıda bulunabilmesi için Kosgeb artık çok aktif bir rol oynamaktadır.

Sıfır Faizli Kosgeb Başvuru Şartları

Sıfır faizli Kosgeb Kredisi200 300 bin tl başvuru şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Esnafın daha önceden bir destekten yararlanmamış olması
  • Başvuru tarihinde işletmenin aktif olması
  • Kobinin Kosgeb kaydının mutlaka yapılmış olması
  • Krediler anlaşmalı bankalardan sağlanmaktadır. Bu nedenle banka kriterleri önemlidir. Başvuru yapacak olan esnafın bankalardaki sicil durumu önemlidir.

Ne Kadar Vade İle Kredi Kullandırılır?

Kosgeb ülkemizde yapmış olduğu ödenekler için anlaşmalı olduğu bankalar ile bir protokol yapmaktadır. Bu protokole göre Kosgeb Bankanın alacağı faizi üstlenmektedir. Yani banka kredi verirken yine faizli veriyor ancak faizi Kosgeb ödediği için faiz kısmı esnafa yansıtılmıyor. Protokol kapsamında günümüz piyasa koşullarında uygun olanbir faiz oranı belirlenerek maksimum 48 aya kadar vadelendirme yapılmaktadır. Taksitlendirmeler genellikle eşit taksitler halinde olmaktadır. Kosgeb tutarında bankalar ile yapılan protokolde bankalar ile şu anlaşma sağlanır. Esnafı zora sokmayacak şekilde bir ödeme planı belirlenir. Bu, çoğu zaman ilk birkaç ay geri ödemesiz olmaktadır. Ödemeler genellikle ilk 3 aydan sonra başlayabilmektedir. Bu da işletmenin hızlı bir şekilde toparlanmasına ve finansman desteği sağlamasına sebep olmaktadır.

Kosgeb devlet destekli bir finansman olmasına rağmen burada bankalar önemli bir rol oynamaktadır. Bankaların esnafa sağladığı kriterler burada çok önemlidir. Bu nedenle bankaların başvuru sırasındaki tutumu baz alınmaktadır. Genellikle esnafın bireysel ve ticari sicil geçmişi baz alınır. Yani bankada bireysel ya da ticari olarak gecikmiş ya da takibe uğramış bir ödemeniz varsa bu durumda Kosgeb başvurunuz olumsuz sonuçlanabilmektedir. Yani Kosgeb başvurusu için sizin kriterleri  Kosgeb açısından karşılamanız yeterli olmayabilir. Bu durumda bankanın kriterlerini de ciddi anlamda karşılamanız gerekmektedir. Bunun da en önemlisi yüksek bir kredi notudur.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuveyt Türk Müşteri No Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk müşteri no nasıl öğrenilir; İnternet teknolojisinin yoğun olarak kullanıldığı günümüzde müşteri no öğrenmenin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir