Acıbadem Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Acıbadem Sigorta, 1992 yılında ‘Bayındır Sigorta’ adı ile sektöre adım atmıştır. 2004 yılında Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar tarafından satın alınan şirket Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta A.Ş ismiyle anılmaya başlamıştır. Sektörde sağlık sigortaları alanında uzmanlaşmış ve bu alana yoğunlaşmış tek sigorta şirketi olma özelliğini taşıyan Acıbadem Sigorta, 300’ü aşkın çalışanı ve Türkiye genelinde 304 acentesi ile sunulan sigorta hizmetlerinde hızı ve kalitesini üst düzeye çıkarmak amacıyla hizmetlerini sürdürmektedir. 360 bin sigortalıyla pazardaki payı yüzde 15’leri bulan Acıbadem Sigorta, sektördeki ikinci büyük sağlık sigorta şirketidir.

Farklı ihtiyaçlara ve büyük kitlelere uygun imkanlar ile sigorta hizmetleri sunulabilecek şekilde pazarı geliştirmeyi hedefleyen Acıbadem Sigorta, sayısı 3 bin 500’ü aşkın medikal hizmet ağı kuruluşları ile sigortalılarına yüksek kalitede sağlık hizmeti alma imkanı sunmaktadır.

Acıbadem Sigorta misyonunu çoğulcu, etkileşimli yönetim prensibini benimseyen yeni kurumsal yönetim modelini uygulayarak tek taraflı olmayan, tüm paydaşlar için değer yaratan stratejiler geliştirmek olarak benimserken, ‘değer yaratan, alanında lider ve pazar belirleyici şirket olmak’ şeklinde belirlemiştir.

birevim-tasarruf-reklam