Anasayfa / Sigorta / AIG Sigorta

AIG Sigorta

Yaklaşık 100 yıllık deneyimi ve ürün çeşitliliği ile AIG Sigorta, sigortacılık sektörünün öncülerindendir. Dünya genelinde 130’un üzerinde ülkede 60 binden fazla çalışanı ile yaklaşık 89 milyon müşteriye hizmet veren AIG, her iş gününde 120 milyon Amerika Doları’na yakın hasar ödemesi yapan, ticari ve bireysel alanda 500’ü aşkın ürün ve hizmet paketi ile çalışmalarına devam eden küresel bir firmadır.

1976 yılında Türkiye‘de ilk olarak şube şeklinde çalışmaya başlayan AIG Sigorta, hemen akabinde sigorta şirketi unvanını alarak Türkiye’ye her zaman güven duyan bir politika çerçevesinde yatırımlarına ve faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

250’ye yakın çalışanı, İstanbul, Orta Anadolu ve Doğu Karadeniz, Bursa, İzmir, Adana illerinde Bölge müdürlüklerin de temsilciği ve bunlara bağlı 500’e yakın acentelikleri bulunan AIG Sigorta A.Ş, müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için geliştirdiği sigorta ürünleri ile tüm dağıtım kanallarında yenilikçi bir yaklaşım sunmaktadır. Bu yaklaşım, sigorta müşterilerine en etkili şekilde ulaşmak için kullanılan doğrudan satış, bankalar aracılığı ile ürün dağıtımı, seçkin acente ağının yanı sıra yerel ve uluslararası brokerlerin kullanılmasıyla farkını ortaya koymaktadır.