AIG Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Yaklaşık 100 yıllık deneyimi ve ürün çeşitliliği ile AIG Sigorta, sigortacılık sektörünün öncülerindendir. Dünya genelinde 130’un üzerinde ülkede 60 binden fazla çalışanı ile yaklaşık 89 milyon müşteriye hizmet veren AIG, her iş gününde 120 milyon Amerika Doları’na yakın hasar ödemesi yapan, ticari ve bireysel alanda 500’ü aşkın ürün ve hizmet paketi ile çalışmalarına devam eden küresel bir firmadır.

1976 yılında Türkiye‘de ilk olarak şube şeklinde çalışmaya başlayan AIG Sigorta, hemen akabinde sigorta şirketi unvanını alarak Türkiye’ye her zaman güven duyan bir politika çerçevesinde yatırımlarına ve faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

250’ye yakın çalışanı, İstanbul, Orta Anadolu ve Doğu Karadeniz, Bursa, İzmir, Adana illerinde Bölge müdürlüklerin de temsilciği ve bunlara bağlı 500’e yakın acentelikleri bulunan AIG Sigorta A.Ş, müşterilerinin sigorta ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için geliştirdiği sigorta ürünleri ile tüm dağıtım kanallarında yenilikçi bir yaklaşım sunmaktadır. Bu yaklaşım, sigorta müşterilerine en etkili şekilde ulaşmak için kullanılan doğrudan satış, bankalar aracılığı ile ürün dağıtımı, seçkin acente ağının yanı sıra yerel ve uluslararası brokerlerin kullanılmasıyla farkını ortaya koymaktadır.

Sigorta dünya hayatında riskleri yönetmenin en iyi yollarından biridir. Sigorta satın aldığınızda, potansiyel zararın maliyetini prim olarak bilinen bir ücret karşılığında sigorta şirketine aktarırsınız. Sigorta şirketleri fonları güvenli bir şekilde yatırır, böylece büyüyebilir ve bir talep yada ihtiyaç durumunda ödeme yapabilir.

AIG sigorta kısa bir süre önce Gulf Insurance Group tarafından satın alındı. AIG sigortanın tamamını satın alan  Gulf Insurance Group daha öncede Turins Sigorta’yı satın almıştı.

AIG Sigortayı satın alan Gulf Insurance Group Kimdir?

Gulf Insurance Group, kârlılık açısından hayat ve hayat dışı sigortacılık alanlarında Kuveyt’in en büyük sigorta şirketidir.  Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük ağına sahip olan şirket Suudi Arabistan, Ürdün, Lübnan, Suriye, Mısır, Cezayir, Irak, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt’te oldukça büyük varlıkları bulunuyor.

AIG ait olan web sitesi satın almanın ardından www.gulfsigorta.com.tr web adresine yönlendirilmektedir. Sektörde referans sahibi bir kurum olduğu sloganı ile sigorta sektöründe yer alan AIG Sigorta müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm üreten bir yapıda hizmet vererek büyümesini gerçekleştirmiştir.

AIG Sigortaya Ait Ürünler Nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası, seyahat ederken oluşabilecek belirli finansal risk ve kayıplardan sizi koruyan, satın aldığınız bir plantır. Bu kayıplar, gecikmiş bir bavul gibi küçük olabilir veya son dakika yolculuk iptali veya deniz aşırı bir tıbbi acil durum gibi önemli olabilir. AIG seyahat sigortası sizi birçok mağduriyetten koruyacaktır.

Güvenli Yuvam Sigortası

Ev sahibi yada kiracı fark etmez konutu ve içindekileri güvenceye almak istediğinde avantajlı ve geniş teminatlı ev paket sigortası olan Güvenli Yuvam Sigortasını tercih edebilir.  Cüzdan kaybından yangına birçok kalemi içine alan sigorta seçeneğinde ayrıca çilingir hizmetinden kombi klima hizmetine, cam kırılması tamirinden elektrik ve tesisat tamirine diş check-up hizmetinden ambulans gönderimine birçok ek avantaj sağlamaktadır.

Çanta Koruma Sigortası

Çanta Koruma Sigortası ile sigorta yaptıran kişinin çantasını ve içindeki eşyaları hırsızlık ya da hırsızlığa girişim sebebiyle yaşadığı zararlara karşı teminat sağlar.  Çantanız ve içindeki her şeyi hatta kredi kartlarınızı dahi güvence altına alan bir sigorta teminat planıdır.

Ferdi Kaza Sigortası

Evde, iş yerinde yada seyahat ederken yaşayabileceğiniz kazaları kapsayan bir sigorta planıdır. Yanma, deprem gibi  birçok kaza ve doğal afet sonucu yaşanabilecek yaralanmaları içine alan ferdi kaza sigortası 7/24 dünyanın her yerinde (ırak-afganistan ) harici geçerlidir.

birevim-tasarruf-reklam