Anasayfa / Sigorta / Aksigorta

Aksigorta

1960 yılında temelleri atılan Aksigorta, Türkiye’nin dört bir yanındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine, 700 çalışan, 16 bölge müdürlüğü, 2 bini aşkın bağımsız acente, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3 bin 600 anlaşmalı kurum ile hizmet sunmaktadır.

Aksigorta, işyeri paketinden sorumluluk sigortalarına, sağlıktan kaskoya kadar birçok ürünü sunarak, Türkiye’de sektörün büyümesine, toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirmeye, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya odaklanmaktadır.

Bilgisini, imkanlarını ve tecrübesini müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak için kullanmayı kendine hedef seçmiş Aksigorta, 2011 yılında Sabancı Holding’in dünya devi Belçikalı Ageas ile yaptığı ortaklığın ardından, Sabancı Holding yüzde 36, Ageas yüzde 36 hisseye sahip olmuştur. Kalan yüzde 28’lik hisse ise İMKB ulusal pazarında işlemdedir. Aksigorta vizyonu ise sigortayı kolay, yalın ve erişilebilir hale getirmek olarak belirlemiştir.