Aksigorta

birevim-tasarruf-reklam

1960 yılında temelleri atılan Aksigorta, Türkiye’nin dört bir yanındaki bireysel ve kurumsal müşterilerine, 700 çalışan, 16 bölge müdürlüğü, 2 bini aşkın bağımsız acente, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3 bin 600 anlaşmalı kurum ile hizmet sunmaktadır.

Aksigorta, işyeri paketinden sorumluluk sigortalarına, sağlıktan kaskoya kadar birçok ürünü sunarak, Türkiye’de sektörün büyümesine, toplumsal sigorta bilincini mümkün olan her koldan geliştirmeye, sigortacılık ürünlerini ve hizmetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmaya odaklanmaktadır.

Bilgisini, imkanlarını ve tecrübesini müşterilerine doğru çözümleri sunmak, olumlu bir deneyim yaşatmak ve onların, aileleri ile birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak için kullanmayı kendine hedef seçmiş Aksigorta, 2011 yılında Sabancı Holding’in dünya devi Belçikalı Ageas ile yaptığı ortaklığın ardından, Sabancı Holding yüzde 36, Ageas yüzde 36 hisseye sahip olmuştur. Kalan yüzde 28’lik hisse ise İMKB ulusal pazarında işlemdedir. Aksigorta vizyonu ise sigortayı kolay, yalın ve erişilebilir hale getirmek olarak belirlemiştir.

1960 yılında Sabancı Holding tarafından kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, bireysel ve kurumsal müşterilerin isteklerini gerçekleştirme noktasında onlara hizmet etmektedir. Aksigorta’nın adını duyurması ise AKUT ile beraber gerçekleştirmiş oldukları doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirme çalışmaları sayesinde olmuştur.

Aksigorta’nın güncel adresi; Poligon Caddesi, Buyaka 2 Sitesi, No:8 Kule 1 olarak bilinmektedir. Ümraniye semtinde konumlanan Aksigorta Genel Merkezi’ne telefon ve e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Aksigorta’nın Türkiye’nin her yerine dağılmış yaygın servis ağı sayesinde oldukça nitelikli bir hizmet verdiğini belirtmeliyiz. Buna ek olarak, Aksigorta sağlık sigortası yaptırmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu sağlık sigortası sayesinde Türkiye’nin neredeyse her yerine dağılmış geniş sağlık kurumu ağından faydalanmak mümkün olmaktadır.

Aksigorta’nın vermiş olduğu hizmetler arasında hasar dosya sorgulama bulunmaktadır. Herhangi bir kazanın ertesinde aracınızda meydana gelen hasardan dolayı en geç beş iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı, araca dair ruhsat fotokopisi ve kaza anına ilişkin fotoğrafların çekilmesi işlemlerinin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Ardından, kişinin hasar dosyasının açılması için sigorta şirketine bildirimde bulunması gerekir.

Aksigorta Ürünleri

Aksigorta trafik sigortası; herkesin başına gelmesi muhtemel bir trafik kazası için risklerden korunmak amacıyla kaza sırasında bulunan herkesi kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Buna ek olarak, Aksigorta sağlık sigortası; hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığını tehdit eden durumlar için sağlığınızın garanti altına alınmasını gerçekleştirmektedir. Size özel hazırlanmış ürünler sayesinde bireysel ve kurumsal olarak kendinizi garanti altına alabilirsiniz.

Daimi ikamet adresi Türkiye olanlar, Aksigorta seyahat sigortasından faydalanma hakkına sahiptirler. Yurt dışına çıkmayı planlayan kişilerin seyahat öncesi yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Ferdi kaza sigortası; sigortalının vefat etmesi başta olmak üzere sigorta yaptırdığınız dönem içerisinde maruz kalabileceğiniz kaza ve ani olayların riskine karşılık sizi garanti altına almaktadır. Aksigorta hayat sigortası sayesinde hayatınıza güvence altında olarak devam edebilirsiniz. Aksigorta Dask; deprem ve sonrasında oluşması muhtemel doğa olaylarından dolayı binalarda ortaya çıkabilecek hasarları güvence altına almaktadır. Aksigorta kasko sigortası sayesinde aracınızın uğrayabileceği hasarlara karşı daha önceden önlem almış olursunuz.

birevim-tasarruf-reklam