Allianz Hayat ve Emeklilik

birevim-tasarruf-reklam

Temelleri 1923’e dayanan Allianz Sigorta, müşterileri ve acenteleriyle birlikte dünyanın en güçlü finans topluluklarından biri konumundadır. Allianz, 2015 yıl sonu itibarıyla 125.2 milyar avro toplam gelire ulaşırken, 127.6 milyar avro ile, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olmuştur. Dünya genelinde yaklaşık 85,4 milyon bireysel ve kurumsal sigortalı, finansal fırsatlardan en etkin şekilde yararlanmak ve kendilerini risklere karşı korumak için Allianz’ın bilgisi, global varlığı, sermaye gücü ve saygınlığına güvenmektedir.

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin de Türkiye’de uygulanmaya başlamasının ardından 2003 yılında Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş, Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş ismini alarak Türkiye’de bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren ilk 5 şirketten biri olan Allianz Hayat ve Emeklilik, 2012 yıl sonu itibariyle hayat ve emeklilik başta olmak üzere geniş bir anlaşmalı servis tedarikçi yelpazesi ve kapsamlı poliçe teminatı sunan sektörün de önemli oyuncularından olmuştur.

BİREYSEL EMEKLİLİK

Bireysel Emeklilik Sistemi, var olan sosyal güvenlik sistemlerine ek olarak bireylere emeklilik döneminde ilave bir gelir sağlayarak refah düzeylerinin yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş bir sistemdir.

birevim-tasarruf-reklam