Ankara Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

1936 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla kurulan ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Ankara Sigorta’nın hissedarları arasında İş Bankası, Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi, Etibank, Adapazarı Türk Ticaret Bankası ve Muvaffak İşmen’dir. Şirketin ilk genel merkezi Ankara, işlem yeri ise İstanbul olarak belirlenmiştir.

Sermaye yapısında meydana gelen değişiklikle 1990 yılında Etibank’ın payı yüzde 85’e yükselirken, Bakanlar Kurulu kararı ile şirket Etibank’a bağlanmıştır. 1997 tarihinde ise Etibank hisselerinin özelleştirme kapsamı ve programına alınması hususu karara bağlanmış ve 2000 yılında şirketin ana hisseleri Polis Bakım ve Yardım Sandığı tarafından Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alınmıştır.

2002 yılında Bureau Veritas Quality International aracılığıyla ISO 9001:2008 kalite belgesini almaya hak kazanan Ankara Sigorta, bu tarihten itibaren Kalite Yönetim Sistemi’ni hayata geçirmiştir. Projeyle birlikte kusursuz müşteri memnuniyeti anlayışını şirket bünyesinde tüm birimlerine tatbik eden Ankara Sigorta’nın  1936 yılından beri sigortacılık sektöründeki tecrübesinin yanı sıra 100’ün üzerinde çalışanı, Türkiye genelinde bulunan 5 Bölge Müdürlüğü ve 800’e yakın acentesi bulunmaktadır. Yüzde 100 Türk sermayesi ile sigorta sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan Ankara Sigorta, müşterilerine hem bireysel hem de ticari ürünler sunmaktadır. Bireysel olarak kasko, trafik, konut, DASK, ferdi kaza, TARSİM, Seyahat, sağlık, Ticari ürünlerde ise işyeri, mühendislik, sorumluluk sigortaları, nakliyat sigortaları hizmeti vermektedir.

birevim-tasarruf-reklam