AXA Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

AXA Sigorta, 48 ülkede 98 milyar Euro prim üretimi ve 3.6 milyar Euro faaliyet geliriyle dünya sigorta sektöründe ilk 3 arasındadır. Müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap vermeyi hedefleyen ‘Finansal Koruma’ konusundaki faaliyetleri sigorta, kişisel koruma, birikim ve gayrimenkul planlama alanlarını içine alır.

Günümüzde 50 milyon kişi ve ticari işletme, ailelerini, çalışanlarını ve mallarını AXA Sigorta çatısı altında güvence altına alırken, kişisel ve ticari varlıklarını da yine bu çatı altında döndürmektedir.

Ev, araç, sağlık, hayat, işyeri, gelecek ve seyahat sigortaları konularında faaliyet gösteren AXA Sigorta, bağımsız araştırma şirketi Nielsan’a yaptırılan müşteri memnuniyeti araştırması sonuçlarına göre yüzde 88’leri görmüştür. Öte yandan Türkiye Kalite Derneği’nin (KALDER) yapmış olduğu Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi anketlerine göre de 3 kez sektöründe en memnun kalınan şirketlerden biri olmuştur.

AXA Sigorta

Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan AXA Sigorta için öncelik müşteri memnuniyetidir. Daha az riskle sürdürülebilecek bir yaşam için destekçiniz olan sigorta şirketi ihtiyaca yenilikçi yaklaşımı ile beğeni topluyor.   Dört temel değer üzerinde ilerlediğini duyuran Axa Sigorta’nın bu değerleri şunlardır;

  • Müşteri
  • Dürüstlük
  • Cesaret
  • Tek AXA

AXA Sigorta çalışanlarının fikirlerine değer verir.  Çünkü bilir ki; müşterisi  ile sıcak temas içinde olan bu ekiptir.  Ahlaki ilkelerine bağlı firma hasar ödemekten çok müşterisi ile çözüm odaklı bir iletişim içindedir.

1892 yılında Fransa’da kurulan şirket Osmanlı’da faaliyete geçti.  Sonrasında Oyak Sigorta olarak faaliyet gösteren firma AXA ve Oyak birleşerek tek çatı altında hizmet vermeye başladı.  81 ilin tamamında hizmet veren sigorta şirketi  ülke genelinde 1200’ü aşan anlaşmalı servis ile hergün istikrarını koruyarak büyüyor.

AXA Sigortaya Ait Ürünler Nelerdir?

Axa Sigorta’nın hizmet kalitesini  ve güvenilirliğini ortaya koyan en önemli özelliği  fiyat politikasıdır. Tüm acentelerde fiyat politikası aynıdır. Acenteden acenteye fiyatta değişiklik söz konusu değildir.

Bireysel müşterilerinin gerçek ihtiyaçlarına yönelik yapılanması ile paket ürünler geliştirmiştir.  Kurumsal müşterileri içinse risk yönetimi uygulayarak özel poliçeler düzenlemektedir.

Liderliğe oynayan AXA Sigorta hizmet paketlerinden bahsedecek olursak; Derdinize derman AXA sigorta sloganını çok kullanan şirket, kasko sigortsından cep telefonu sigortasına birçok alanda hizmet vermektedir.

Online olarak internet web sitelerinden teklif alabileceğiniz AXA sigorta teknolojiyi en iyi şekilde takip ederek müşterilerinin hayatlarını bu noktada da rahatlatmaktadır.  Anlaşmalı Kurumlarda; sağlık ve oto kurumları olarak ikiye ayrılmaktadır.

Dijital Asistan Hızlı Hasar Tespiti  Nedir?

Sigorta işlemlerinde hız önemlidir ve şüphesiz tüketici için seçim yapma aşamasında öncelikli dikkat ettiği konudur.  Hasar ödeme sistemlerinde AXA Sigorta ödeme süresini 2 güne düşürerek rakiplerini  bu konuda geride bıraktı.  Nasıl mı? Dijital entegrasyon ile Uzaktan Hasar Tespiti sistemi ile ödeme süreçlerini iki günün altına düşürüyor.

Daha fazla detay vermek gerekirse AXA Sigorta , Uzaktan Hasar Tespiti adını verdiği sistem ile artık müşterilerinin 5000 TL’ye kadar olan hasarlarını cep telefonu üzerinden kayıtlara alıp inceleyerek iki gün içerisinde ödeme yapıyor.

birevim-tasarruf-reklam