Dubai Starr Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Mayıs 2008’de hayat dışı sigorta branşlarında faaliyetlerine başlayan şirket, Ağustos 2012’de ortaklık yapısındaki değişiklikle (yüzde 51 Oman Insurance Company (P.S.C) ve yüzde 49 Starr Insurance & Reinsurance Limited) yoluna devam etmiştir. Ocak 2013’te şirketin adı Dubai Starr Sİgorta olarak değişmiş, ismi ve yeni logosu ile tescil edilmiştir. Oman Insurance Company (P.S.C.) ve Starr Insurance & Reinsurance Limited ortaklığında Türk sigorta şirketi olan Dubai Starr Sigorta’nın genel müdürlüğü İstanbul’dadır.

Dubai Starr Sigorta, mevcut bir sigorta şirketine ortak ya da ana hissedar olarak katılımı değil, sigorta sektörüne yepyeni bir öz kaynak girişi sağlayarak ilave sigorta kapasitesi yaratmak için kurulmuştur.

Türk Sigorta sektöründe özgün ve lider bir firma kimliği içinde yaygın bir satış ve pazarlama yapısı ile satış sonrası hizmetlerle de üst noktayı hedeflemiş olan Dubai Starr Sigorta, farklılık yaratacak girişimleri ile orta vadede belirleyici ve önemli bir piyasa yapıcısı konumundadır.

Şirketin ürünleri ise Kaza Sigortaları(araç, sorumluluk, hayat, güvence), Yangın Sigortaları(ev, işyeri, KOBİ), Mühendislik Sigortaları(inşaat, montaj, makineler, elektronik cihazlar), Nakliyat Sigortaları (emtianlar, kıymetler, yat ve tekneler, sorumluluk), Sağlık Sigortalarıdır.

birevim-tasarruf-reklam