Anasayfa / Sigorta / Işık Sigorta

Işık Sigorta

1995 yılında 200 bin TL ödenmiş sermaye ile temelleri atılan Işık Sigorta, kuruluşunun ilk gününden itibaren sigorta bilincinin daha geniş kitleler tarafından algılanmasını, böylece sektörün büyümesine katkıda bulunmayı ve fayda yaratmayı bir misyon olarak belirlemiştir. Yarattığı güven ve yüksek performansın etkisiyle sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Işık Sigorta, devam eden yıllarda sermaye artırımına gitmiş ve en son olarak 2008 yılında yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında sermayesini  60 milyon TL’ ye çıkarmıştır.

Haziran 2013 tarihi itibariyle yurt içindeki hizmet ağını genişleten Işık Sigorta, 561 yetkili acente, 264 şube, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 137 şube, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 241 şube, Anadolubank Genel Müdürlük ve 112 şube ve Aktifbank Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam bin 302 noktada müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Müşteri odaklı hizmeti benimseyen Işık Sigorta, ulaşılabilirliğini artırmak amacıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’ da Bölge Müdürlükleri, Bursa ve Trabzon’ da Bölge Temsilcilikleri bulunan şirkette 161 personelle sigortalılarına hizmet etmektedir.

Belli ürünlerde ilk önce akla gelen sigorta şirketi olmak için çalışmalarını sürdüren Işık Sigorta, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sigorta sektörüne değer katmayı misyon edinirken, sağlıktan trafiğe kadar birçok üründe müşteri memnuniyeti sağlayarak güven duyulur bir şirket olmayı hedeflemektedir.