Işık Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

1995 yılında 200 bin TL ödenmiş sermaye ile temelleri atılan Işık Sigorta, kuruluşunun ilk gününden itibaren sigorta bilincinin daha geniş kitleler tarafından algılanmasını, böylece sektörün büyümesine katkıda bulunmayı ve fayda yaratmayı bir misyon olarak belirlemiştir. Yarattığı güven ve yüksek performansın etkisiyle sigorta sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Işık Sigorta, devam eden yıllarda sermaye artırımına gitmiş ve en son olarak 2008 yılında yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında sermayesini  60 milyon TL’ ye çıkarmıştır.

Haziran 2013 tarihi itibariyle yurt içindeki hizmet ağını genişleten Işık Sigorta, 561 yetkili acente, 264 şube, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 137 şube, Türkiye Finans Katılım Bankası Genel Müdürlük ve 241 şube, Anadolubank Genel Müdürlük ve 112 şube ve Aktifbank Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam bin 302 noktada müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Müşteri odaklı hizmeti benimseyen Işık Sigorta, ulaşılabilirliğini artırmak amacıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’ da Bölge Müdürlükleri, Bursa ve Trabzon’ da Bölge Temsilcilikleri bulunan şirkette 161 personelle sigortalılarına hizmet etmektedir.

Belli ürünlerde ilk önce akla gelen sigorta şirketi olmak için çalışmalarını sürdüren Işık Sigorta, yenilikçi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sigorta sektörüne değer katmayı misyon edinirken, sağlıktan trafiğe kadar birçok üründe müşteri memnuniyeti sağlayarak güven duyulur bir şirket olmayı hedeflemektedir.

Işık Sigorta

Sigorta yaptırmak bir eşya satın almak kadar kolay değil! İşletmenizin başına bir felaket gelirse, sigorta şirketiniz işletmenizi yeniden toparlanmasına yardımcı olacaktır. Bu antlaşmanın vaadi budur. Özellikle deprem hattında yer alan ülkemiz için sigorta devlet tarafından da zorunlu hale getirilmiştir.

Hayatımızı ve mülk kaybı, ölüm, sakatlık veya yıkım riskiyle çevrilidir. Bu riskler finansal kayıplara neden olabilir. Sigorta, bu riskleri bir sigorta şirketine aktarmanın ihtiyatlı bir yoludur.

Işık sigorta kısa bir süre önce Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alındı. Işık sigortanın tamamını satın alan  Tarım Kredi Kooperatifleri ayrıca Bank Asya Emekliliğide satın aldı.  Işık sigorta web sitesi www.bereket.com.tr olarak değişti.

Işık Sigortayı kim satın aldı?

Asya Emeklilik ve Işık Sigorta  Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından satın alındı. Bank Asya Emeklilik ve Hayat şirketi ile Işık Sigorta’nın Bank Asya’ya ait hisselerini TMSF’den Tarım Kredi Kooperatifi satın aldı. .

Işık Sigortanın Yeni ismi Nedir?

Asya Emeklilik ve Işık Sigorta’nın yeni isimleri; Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik  Hayat olarak belirlendi. İsimler ise Aralık ayında yapılan ödüllü isim yarışması ile belirlendi.

Bereket Sigorta Sahipleri Hasar Anında Ne yapmalı ?

Hasar oluştuğunda hangi numara ile irtibata geçmelisiniz ? 444 2758 (Bereket Çağrı Merkezi) numaralı hat size yardımcı olacaktır. Oluşturulan dosya numaranızı bir yere not alın. Hasar ile ilgili tüm yazışma, bilgilendirmeler bu dosya numarası ile takip edilecektir.  Eğer aracınızda büyük bir hasar varsa çekici hizmeti istediğinizi de aradığınızda bildirin. İstenen evraklar sigorta poliçe kapsamına göre değişkenlik gösterebilir.  Anlaşmalı servislere internet web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bereket Sigortaya Ait Ürünler Nelerdir?

Bereket Araç Sigortası

 • Kasko
 • Trafik Sigortası
 • Yeşil Kart Sigortası

Bereket  Sağlık Sigortası

 • Seyahat Sağlık
 • Tamamlayıcı Sağlık
 • Yabancılar İçin Sağlık

Bereket Emeklilik Hayat ve Ferdi Kaza

 • Hayat Sigortası
 • Ferdi Kaza Sigortası

Konut Sigortası

 • DASK Zorunlu Deprem Sigortası
 • Konut Sigortası

Emeklilik Sigortası

 • Bireysel Emeklilik
 • Grup Emeklilik
 • Otomatik Katılım
birevim-tasarruf-reklam

7 Comments

 • Aracımın sigortasını Işık Sigortaya yaptırmayı düşünüyorum, herhangi bir indirimleri olur mu?

  • Merhaba Serkan Bey,
   Bu gibi işlemlerde bir çok firmadan teklif alarak yaptırmak çok daha karlı olmaktadır.

 • Işık Sigorta’dan abim aracının sigorta kasko işlemini yaptırmıştı. Ellerinden gelen indirimi sağladılar çok memnun kaldı abim

 • Işık Sigorta’nın trafik sigortası için fiyat aralığı nedir acaba, ona göre iletişime geçeyim aracımın trafik sigortası bitiyor.

Leave a Comment

ten − 8 =