Liberty Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Liberty Mutual Insurance Grup’un Şeker Sigorta AŞ’nin çoğunluk hisselerini satın almış ve eylül 2007 tarihinde Liberty Sigorta ismiyle Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştır. Müşterilerine bireysel otomobil, konut ve ferdi kaza sigortalarının yanı sıra tarım, nakliyat, mühendislik, iş yeri sigortaları gibi çok çeşitli ürün ve hizmetleri sunan Liberty Sigorta, Genel Müdürlük ve 9 Bölge Müdürlüğü ile ürün ve hizmetlerini yurt çapında toplam 700’den fazla noktada, profesyonel acenteler aracılığıyla tüketicilere sunmaktadır.

Dürüstlüğü ön planda tutan ve müşteri odaklı hizmet politikalarıyla Liberty Sigorta, değişen ve gelişen ihtiyaçlara yönelik de seçkin ürün ve hizmetlerini optimize etmektedir.

Liberty Sigorta, çalışanları ve acenteleri ile birlikte, her zaman için müşteri beklentilerinin üzerinde hizmet veren ve dönemin gerektirdiği değişimlere açık, kendini revize edebilen kalıcı bir marka olmağı vizyon edinmiştir.

Liberty Sigorta

Bir birey neden sigorta yaptırır.  Açıkçası yaşlanınca, evlenince, bir aile yada bir iş kurduğunda artık bir şeyleri riske etmek istemezsin ve sigortanın olmazsa olmaz bir ihtiyaç olduğunu bilirsin. Sigorta konutunu ve aile bireylerini herhangi  bir olumsuz durumda koruyan en sağlıklı sistemdir.  Ödenene primler ile riski sigorta şirketinin üstüne verirsin ve onlarda verdiğin primleri çalıştırır ve yatırım yaparlar.

Liberty sigorta kısa bir süre önce Talanx Grubu tarafından satın alındı. Liberty  sigortanın %99,4 hissesini satın aldı.  Liberty Sigorta 2017 yılında % 22,8 artışla 229,5 milyon lira prim üretimi gerçekleştiren en başarılı sigorta şirketlerinden biridir.

Liberty Sigortayı satın alan Talanx Grubu Kimdir?

Almanya merkezli Talanx Grup bünyesinde HDI Sigorta’da yer alıyor. Şirket hedef pazarlarından birinide Türkiye olduğunu açıkladı. Talanx International Yönetim Kurulu Başkanı Torsten Leue satın alma kararlarını şu şekilde açıkladı; Liberty Sigorta’nın dengeli nir portföy yapısı olduğundan bahseden gurup 760 aracı dağıtım ağına sahip bu yüzden stretejilerine en uygun şirketlerden biri olduğundan tercih ettiğini bildirdi.

Talanx Grubu dünya çapında 31,1 milyar euro prim üreterek yaklaşık 20 bin çalışana istihdam sağlamıştır.  Yaklaşık 150 ülkede hizmet veriyor.

Liberty Sigorta, HDI Sigorta’ya Ait Ürünler Nelerdir?

Türkiye’nin her noktasında hizmet sunan acentaları ile büyük bir ağa sahiptir.  Birçok sigorta paketine sahip HDI Sigorta ürünleri hakkında aşağıda kısa bilgilendirme yapacağız.

  • Araç
  • Ev ve İşyeri Sigortaları
  • Bireysel Sağlık
  • Sorumluluk
  • Nakliyat
  • Mühendislik
  • Tarım & Hayvancılık

HDI Katılım Sigortacılığı Nedir?

HDI Katılım Sigortacılığı Nedir? En basit şekilde izah etmeye çalışalım. Her ay katılımcılardan alınan primler ile risk fonuna katkıda bulunmaktadırlar. İşte bu katkı fonları HDI gibi bir  sigorta şirketi tarafından katılım finans ilkelerine uygun olarak yönetildiğinde,ortak risk paylaşımı ile dayanışma esaslarına dayanan sigorta biçimini ifade eder.

HDI Sigorta bu poliçe ile sigortalının verdiği katkı primini aynı şartlara sahip katılımcılarınki ile birlikte yasal prensiplere uygun bir şekilde değerlendirir. HDI Sigorta 20.09.2017 tarih ve 30186 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Katılım Sigortacılığı Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” ile belirlenen esaslara göre faaliyette bulmaktadır.

birevim-tasarruf-reklam