Mapfre Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Sektördeki en yüksek ödenmiş sermaye tutarına sahip şirketlerden biri ve öz kaynak büyüklüğü açısından da en güçlü kuruluşlar arasında yer alan Mapfre Sigorta, sahip olduğu yaygın profesyonel acente ağı aracılığı ile tüm sigorta branşlarında hizmet vermektedir. Mapfre Sigorta, geniş reasürans kapasitesi, mali gücü, yüksek hasar ödeme kabiliyeti ve hasar ödeme hızı sayesinde sektördeki en güçlü ve en güvenilir kuruluşlar arasındadır.

Temelleri 1948 yılında atılan şirket, Ekim 2016 tarihinden itibaren de Mapfre Sigorta unvanı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Mapfre Sigorta stratejisini, sigortacılığın etik değerlerine ‘mutlak bağlılık’ olarak belirlemiştir. Aracılarının ve müşterilerinin talep ve eğilimlerini değerlendirerek ve hizmet kalitesinden ödün vermeden faaliyetlerde bulunan Mapfre Sigorta, riski doğru analiz edip en uygun fiyatlandırmayı yaparak müşterilerine, acentelerine ve reasürörlerine her zaman kazandırmayı hedeflemektedir.

Bir dizi yenilikçi yaklaşımla sigortacılık sektörüne katma değer sağlayan Mapfre Sigorta geçmişten bugüne getirdiği 65 yılı aşkın deneyimi ve uluslararası gücüyle, Türk ekonomisine olan katkılarını sürdürmektedir.

Bireysel ve kurumsal olmak üzere birçok ürünle müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap veren Mapfre Sigorta, ileriyi gören mali ve teknik politikalar üreten yönetim kadrosu, şirketin kârlılık performansını yıllar içinde sürekli olarak yüksek tutmayı başarmıştır.

Mapfre Sigorta; faaliyetlerine ilk olarak İspanya’da başlamıştır. Yıllar içerisinde isim değişiklikleri yaşamasının ardından 2009 yılından bu yana Mapfre Genel Sigorta adıyla faaliyetlerine devam etmektedir. 350 milyon TL ödenmiş sermayesi sayesinde Türkiye sigortacılık sektöründe bir ilke imza atmıştır. Mapfre Sigorta’nın 2007 yılından bu yana Fitch Ratings tarafından finansal güçlük notunun AA olarak derecelendirildiğini belirtmek gerekir. Mapfre Genel Sigorta; müşteri memnuniyetine her zaman önem vermektedir. Bu bağlamda, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni 2005 yılından bu yana uygulamaktadır.

Mapfre Genel Sigorta; Türkiye sigortacılık sektöründe önemli bir yere sahiptir. Genel merkezi Şişli’de bulunmakla beraber 0850 755 07 55 müşteri hizmetleri numarası üzerinden Mapfre Sigorta ile iletişim kurabilirsiniz. Mapfre Genel Sigorta’nın Türkiye çapındaki anlaşmalı hastaneleri ve araç servisleri sayesinde oldukça kaliteli bir hizmet almanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Mapfre Sigorta Ürünleri

Kazaya karışan aracınız için Mapfre Sigorta’dan yardım alabileceğiniz hasar dosya sorgulama hizmetine ek olarak farklı sigorta ürünlerinden de faydalanabilirsiniz.

  1. Mapfre Trafik Sigortası: Trafik sigortası sayesinde hem kendinizi hem de trafikteki diğer insanları garanti altına alabilirsiniz. Trafik sigortası olmayan araçların kazaya karışması halinde hasar işlemleri başlatılamamaktadır. Bu tür hallerde, polis çağırarak işlem yaptırmanız gerekmektedir. Sigortalı aracınız ile yapmış olduğunuz kazalarda karşı tarafa verebileceğiniz hasarların maddi olarak teminat altına alınması söz konusudur.
  2. Mapfre Kasko Sigortası: Bu sigorta sayesinde aracınızın başına sizin iradeniz dışında olumsuz bir durum gelmesi halinde yaşayacağınız maddi hasarlara karşılık olarak size tazminat ödenecektir.
  3. Mapfre Sağlık Sigortası: Beklenmeyen olaylara yönelik olarak sağlığınızı garanti altına almak için teminat kapsamında sigortalı kişi, güvence altına alınmaktadır.
  4. Mapfre Seyahat Sigortası: Seyahatleriniz sırasında başınıza gelebilecek olan kaza, hastalık ve valiz kaybı gibi durumlara karşılık olarak güvence altına alınmanızı sağlamaktadır.
  5. Mapfre Dask: Zorunlu Deprem Sigortası ile beraber deprem ve ertesinde meydana gelen doğal olayların binalarda meydana getirdiği hasarların karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür.
  6. Mapfre Ferdi Kaza Sigortası: Poliçe süresi boyunca iradeniz dışında meydana gelebilecek olaylara karşı size finansal güvence sunmaktadır.
birevim-tasarruf-reklam