Orient Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

1982 yılında Al-Futtaim grubu bünyesinde Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki faaliyetlerine başlayan Orient Sigorta, hızlı ve sürekli bir büyüme gösteren Orient, net karını 2010 yılında yaklaşık 53 milyon Dolar’a 2011 yılında 56 Milyon Dolar’a, 2012 yılında ise 58 Milyon Dolar’a yükseltmiştir. Bu tarihte Türkiye’de de faaliyetlerine başlayan Orient Sigorta, gösterdiği yükselişle 2010, 2011 ve 2012 yıllarında sektöründe yer alan şirketleri arasında en yüksek kara ulaşan şirketlerden bir tanesidir.

Ülkesinin önde gelen şirketlerinden olan Orient ‘in ödenmiş sermayesi yaklaşık 110 milyon Dolar’la birçok şirketin önündedir.

Genel Merkezi Dubai’de bulunan Orient 400 çalışanı ve Bur Dubai, Deira, Dubai Health Care City, Sheikh Zayed Road, Jebel Ali, Abu Dhabi, Al Ain, Mussafah, Sharjah, Ras Al Khaimah ve Muscat’daki bölge müdürlükleri ile geniş yelpazede müşterilerine hizmet sunmaktadır. Türkiye’de 2012 sonlarında kurulum faaliyetlerine başlayan Orient Sigorta, zengin ürün portföyünde trafik, kasko, DASK, emtea, ferdi kaza, seyahat sağlık, konut, nakliyat, işyeri, işveren ve yat hizmetleri mevcuttur.

Derecelendirme kuruluşlarınca Orta Doğu bölgesinin ‘A’ notu ile değerlendirilen tek şirketi olan Orient Sigorta’yı, bölgesel sektör basını ‘Mena Insurance Review’ Orta Doğu bölgesinin en iyi sigorta şirketi ödülüne layık görmüştür.

birevim-tasarruf-reklam