Ray Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

50 yılı aşkın sigorta sektöründe yarım asrı aşkın süredir hizmet veren Ray Sigorta, 1958 yılında Türk Hava Yolları, Denizcilik işletmeleri, Devlet Demiryolları ve  PTT girişimleri ile kurulmuştur. Geniş ürün yelpazesi içinde oto sigortaları konut sigortaları, sağlık sigortaları, seyahat sağlık sigortaları, sorumluluk sigortaları, işyeri paket sigortaları, tekne sigortaları, mühendislik sigortaları, nakliyat sigortaları, havacılık sigortaları alanında hizmet veren Ray Sigorta, 2014 yılından itibaren de hayat dışında faaliyet gösteren sigorta şirketleri içerisinde 17. sırada bulunmaktadır.

Güçlü ve güvenilir sermaye yapısı ve uzman insan kaynağı ile sigorta alanında sahip olduğu bilgi birikimini, ürün altyapısını, hizmet anlayışını, teknoloji ve insan kaynağını, yenilikçi bakış açısıyla sürekli geliştirmeği misyon edinen Ray Sigorta, yarattığı değerle müşterileri, iş ortakları, paydaşları ve çalışanları için tercih edilen şirket olmayı hedeflemektedir.

Tecrübe ve yenilikçiliğin harmanlandığı kaliteli hizmet anlayışımızla müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaçları için özel çözümler üreterek müşteri sadakatini ve marka bilinirliğini artırmak.

1958 yılından bu yana Türkiye’deki faaliyetlerine devam eden bir sigorta şirketidir. Kurulmasında THY, PTT ve Devlet Demiryolları’nın girişimleri bulunmaktadır. 1992 yılında Doğan Holding tarafından özelleştirilmiştir. Bu olayın ardından hisseleri, İMKB’de işlem görmeye başlamıştır. Ray Sigorta’nın genel müdürlüğü İstanbul Sarıyer’de bulunmaktadır. 444 47 29 müşteri hizmetleri numarası üzerinden iletişim kurmanız mümkündür.

Ray Sigorta’nın Türkiye’nin her yerine dağılmış anlaşmalı araç servisleri bulunmaktadır. Buna ek olarak, Ray Sigorta sağlık sigortası yaptırdığınız takdirde anlaşmalı hastaneler aracılığıyla sağlık kurumlarından faydalanmanız mümkün olmaktadır. Ray Sigorta; diğer sigorta şirketleri gibi hasar dosya sorgulama hizmeti vermektedir. Herhangi bir kazanın ardından aracınızda hasar meydana gelmesi halinde en geç beş iş günü içerisinde aracınızın çekilen fotoğrafları, ilgili evraklar, imzalı kaza tespit tutanağı ve ruhsat fotokopilerini alarak hasar dosyanızın açılması adına Ray Sigorta ile iletişime geçebilirsiniz.

Ray Sigorta Ürünleri

Ray Sigorta ürünleri sayesinde kendinizi birçok riske karşı güvence altına almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Sigorta paketlerinin her biri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanmıştır.

  1. Ray Sigorta Trafik Sigortası: Karayollarında kullanılan ve poliçede ismi geçen motorlu veya motorsuz taşıtların içerisinde olduğu kazalar sonucunda meydana gelen hasarların karşılanmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak, kaza sonucu ölüm veya bedensel zararların meydana gelmesi halinde tüm zararlar, poliçede belirtilen limitler dikkate alınarak karşılanmaktadır.
  2. Ray Sigorta Kasko Sigortası: Karayollarında kullanılan araçlar ile yapılan sigortalının iradesi dışında gerçekleşen kazalar sonucunda meydana gelen hasarlar garanti altına alınmaktadır.
  3. Ray Sigorta Sağlık Sigortası: SGK güvencesine ek olarak, kişinin başına gelebilecek kaza veya hastalıktan dolayı ortaya çıkacak tedavi masraflarının ödenmesini sağlayan sigorta türüdür.
  4. Ray Sigorta Seyahat Sigortası: Yurt dışına çıktığınız durumlarda başınıza gelebilecek risklere karşı size finansal destek sağlayan bir sigorta türüdür.
  5. Ray Sigorta Ferdi Kaza Sigortası: Sigortalının isteği dışında gerçekleşen ölüm ve sakat kalma gibi durumlara sebep olan olaylara karşı sigortalının ve ailesinin zor durumda kalmamasını sağlayan bir sigorta türüdür.
  6. Ray Sigorta Dask: Deprem ve depremin sebep olduğu zararların poliçede yazan limitlere göre teminat altına alınmasını sağlayan sigorta türüdür.
birevim-tasarruf-reklam