SBN Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

1990 yılında Doğan Holding ile Türk Ticaret Bankası Emekli ve Munzam Sandığı Vakfı ortaklığında Ticaret Sigorta adıyla kurulan SBN Sigorta, 2007 yılı başında Şekerbank T.A.Ş Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Sandığı Vakfı tarafından hisseleri satın alınmış ve Eylül 2008 tarihi itibariyle de şimdiki adıyla anılmaya başlamıştır.

SBN Sigorta’nın, 300’ü aşkın Şekerbank Şubesi’nin yanı sıra bini aşkın dağıtım kanalı bulunmaktadır. 2012’de yeniden yapılanan SBN Sigorta, risk seçimine dikkat ederek düşük riskli segmentlere yönelmiş ve etkin hasar kontrolü yaparak sektörde sıra dışı ve tercih edilen sigorta şirketlerinden biri olmayı hedeflemiştir.

Geniş ürün portföyünde konut, işyeri, araç, sağlık, ferdi kaza, sorumluluk, nakliyat, mühendislik, tarım gibi alanlarda müşteri odaklı çözümler üreten SBN Sigorta, istikrar, güven ve hizmet kalitesi ile sigortacılık ilkelerine ve kurumsal değerlere bağlı olarak, ülkeye, müşterilere ve hissedarlara değer katıp, farklılıklar yaratarak sektörde örnek, güvenilir ve saygın kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

birevim-tasarruf-reklam