Unico Sigorta

birevim-tasarruf-reklam

Türk sigorta sektöründe 28 yıldır faaliyet gösteren ve eski adı Aviva Sigorta olan şirket, Eylül 2015 itibariyle yoluna Unico Sigorta olarak devam etmektedir. Ortakları arasında Kibele B.V, İngiltere’nin güçlü sermaye yönetim şirketlerinden EMF, Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) ve Alman Kalkınma Bankası (DEG) gibi Avrupa’nın dev finans kurumları olan Unico Sigorta, köklü geçmişiyle sigorta sektöründe müşteri memnuniyeti ve yeniliklerin öncüsü olmayı misyon olarak benimsemiştir.

Kasko, trafik, konut, DASK, seyahat, ferdi kaza, tamamlayıcı sağlık, acil sağlık, kritik hastalıklar başta olmak üzere geniş ürün portföyü bulunan Unico Sigorta, gelecek dönemlerde de yeni sigortacılık çözümleriyle hayat dışı sigorta grubunda ürün yelpazesini genişletmeyi hedeflemektedir.

Müşteri odaklı hizmeti, yenilikçiliği ve teknolojiyi merkezine alan Unico Sigorta, geniş anlaşmalı servis ağı, acenteleri ve müşteri hizmetleri merkezi müşterilerine çözümler sunmaktadır.

Commercial Union A.Ş unvanıyla Türkiye’deki faaliyetlerine başlamış bir sigorta şirketidir. Ancak, Commercial Union A.Ş; 2004 yılında unvanını değiştirmek zorunda kalmıştır. Aviva Sigorta A.Ş olarak yeni ismiyle faaliyetlerine devam etmiştir. Aviva Sigorta’nın 2008 yılında en yenilikçi sigorta şirketi ödülünü aldığını söylemek gerekir. Bu durum, başarısı hakkında önemli bir referans olacaktır. Aviva Sigorta’nın %98’lik sermaye payının 2014 yılında Hollandalı Kibele B.V tarafından satın alındığını ifade etmek gerekir. Bu gelişmeden sonra, Aviva Sigorta A.Ş; 2015 yılından bu yana faaliyetlerine Unico Sigorta olarak devam etmektedir.

Unico Sigorta’nın genel merkezi; İstanbul Kadıköy’de bulunmaktadır. 0850 222 28 00 müşteri hizmetleri numarası üzerinden Unico Sigorta ile iletişim kurma şansınız vardır.

Unico Sigorta Ürünleri

Unico Sigorta’nın birbirinden kaliteli sigorta alternatifleri bulunmaktadır. Sunulan hizmetin kişiye özel olması gerektiği bilinciyle hareket ederler. Bu bağlamda, müşterilerin ihtiyaçlarını anlamaya çalışırlar. Müşterilerin hayatlarını daha kolay hale getirmek adına kişiselleştirilmiş çözümler vaat ederler. Unico Sigorta; vermiş olduğu hizmetin kalitesini tescillemiştir.

  1. Unico Sigorta Trafik Sigortası: Karayollarında kullanılması mümkün olan motorlu veya motorsuz araçlarla yapılan kazalarda üçüncü şahıslara verilen zararların karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür.
  2. Unico Sigorta Sağlık Sigortası: Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen 32 acil durum içerisinde bulunan hallerde kişiden tedavi masraflarının alınmadığı ve kişinin hayatını risk altına sokan durumların ortadan kaldırıldığı sigorta türü olarak bilinmektedir.
  3. Unico Sigorta Kasko Sigortası: Kişinin motorlu kara taşıtları ile yapmış olduğu kazalarda ortaya çıkması muhtemel hasarların poliçede belirtilmiş oranlarda garanti altına alınmasını sağlayan sigorta türüdür.
  4. Unico Sigorta Seyahat Sigortası: Bu sigorta; 18-65 yaş arasındaki tüm insanlar tarafından kullanılabilir. Poliçenin geçerli olduğu tarihler arasında kişinin yurt dışı seyahatine çıkması ve burada başına gelen kaza vb olumsuz durumların zararlarının karşılanmasını sağlayan bir sigorta türüdür.
  5. Unico Sigorta Dask: Deprem ve sonrasında meydana gelen olaylara karşı binada oluşabilecek hasarların karşılanmasında etkili olmaktadır.
  6. Unico Sigorta Ferdi Kaza Sigortası: Vefat, sakat kalma ve benzeri acil durumların sonucunda sigortalının ve ailesinin garanti altına alınmasında kullanılan bir sigorta türüdür.
birevim-tasarruf-reklam