Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

birevim faizsiz kredi

Krediler günümüzde oldukça fazla ihtiyaç duyduğumuz bankacılık ürünleridir. Kısa süreli nakit ihtiyaçlarımızı çoğu zaman kredi ile çözmeye çalışırız. Vadeli bir şekilde geri ödemek bize büyük bir kolaylık sağlar. Birçok banka kendi maaş müşterilerine özel fırsatlar sunarak kredi müşteri sayısını daha da arttırmayı amaçlamaktadır. Kredi kullanırken bankalar bir takım kriterler öne sürmektedir. Her bankanın kredi politikası farklı olmasına rağmen kredi başvurularında alınan evraklar, istenilen bilgi ve belgeler hemen hemen aynıdır. Daha önce hiç çalışmadığınız bir bankadan kredi almaktansa maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi almanız çok daha kolay olduğundan öncelikli olarak kredi başvurularında bu bankalara yönelmeniz yerinde olacaktır.

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilecek Kriterler

Bankalar kredi başvurularında öncelikli olarak kişinin çalışıp çalışmadığına bakarlar. Birçok bankada çalışıyor olmanız yeterli olmaz, SGK primlerinizin de en az altı ay düzenli bir şekilde ödenmesi şartı aranmaktadır. Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar günümüzde sınırlı sayıda olmasına rağmen hiç yok diyemeyiz. Ancak bunun da bir takım kriterleri bulunmaktadır. Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar öncelikle bu kişilerin krediyi ödeyip ödeyemeyeceğinden emin olmak ve kendilerini garanti altına almak isterler. Bu gibi durumlarda üzerinize kayıtlı bir taşınmaz olup olmadığı önemlidir. Eğer üzerinize kayıtlı bir taşınmazınız var ise sigortasız çalışsanız bile bankalardan kredi alabilmeniz kolaylaşır. Taşınmaz haricinde önemli olan bir diğer konu diğer bankalarda da görünen puanlamanızdır. Yani kredi notunuzun yüksekliği önemlidir. Eğer kredi notunuz düşük ise maaşınız ne olursa olsun, SGK’lı çalışan bile olsanız bankalardan kredi alabilmeniz mümkün olmamaktadır.

Hangi Bankalardan Kredi Alabilirim?

Bankalar genellikle internet ya da mobil uygulamalarında müşterilerine hazır kredi paketi sunarlar. Eğer daha önce bir bankada yasal takibe uğramış bir kaydınız yok ise bu durumda banka size hazır kredi limiti tanımlayabilir. Bunu da internet ya da mobil uygulamada kullanmanız mümkündür. Bu uygulamayı en çok kullanan banka Akbank’tır. Kredi notuna göre müşterilerine gelir belgesiz, kefilsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Bir diğer banka Garanti Bankası’dır. Garanti Bankası da kredi konusunda esnek davranan bankalar arasındadır.

Bir Diğer Yöntem Sigortalı Kefil

Sigortalı çalışan bir tanıdığınız var ise bu kişiyi kefil göstererek de bankalardan kredi kullanmanız mümkündür. Bu durumda banka sizin gelirinizi ve kefil gösterdiğiniz kişinin gelirini baz alarak daha esnek davranabilmektedir. Sigortalı çalışanlara kredi veren bankalar sigorta dökümünü gerçekten o işyerine kayıtlı olup olmadığınız açısından görmek isterler. Günümüzde artık elektronik ortamda birçok işlem halledilebilmektedir. Bu nedenle artık bankalar ek bir belge talep etmemektedir. Her ne kadar bankalar kredi başvuruları konusunda zaman zaman esnek davransa da yine de kredi alacak olan kişinin bu krediyi ödeyip ödememe konusunda ikna olmak isterler.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

 • Odeabank,
 • Denizbank,
 • Akbank,
 • Halk Bankası,
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Qnb Finansbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Vakıfbank
birevim

5 Comments

 • Sigortasız kredi verilmesi çok zor, ama bazı bankalar müşterilerine özel bir seçenek sunabiliyor

 • Sigortasız çalışanlara kredi verilmesi bence mantıklı hareket olmuş, malum günümüzde sigorta girişi hemen yapılmıyor işe başlayan kişilerin

 • Bende sigortasız çalışıyorum ve bazı bankalar iyi niyetli yaklaşıp kredi verebiliyorlar

 • Sigortasızlara kredi verilmesi bence çok mantıklı çünkü her firma hemen sigorta yapmayabiliyor

Leave a Comment

twelve − 7 =