Tasarrufa Dayalı Sistemlerle Ev ve Oto Kredisi Nasıl Alınır?

birevim faizsiz kredi

Kişilerin kendi ev veya araçlarına sahip olmak için denedikleri yöntemler farklılık gösterir. Bu yöntemlerin en bilineni bankalardan kredi çekmektir. Ancak banka faizlerinin geri ödemesini düşündüğümüzde, bu yol hem çok uzun hem de maddi olarak çok zorludur. Faiz ödemelerinin neredeyse ikinci bir ev fiyatına denk geldiği görüldüğünde ise vatandaşlar ev ay da araba alma hayallerini ertelemek zorunda kalırlar.

Ancak son yıllarda tasarrufa dayalı faizsiz sistem adı ile hizmet veren kurumlar bu yolda kişilere makul ve ihtiyaca yönelik çözümler sunmaya başlamıştır. Bu kurumların en bilinenleri Eminevim, Fuzulev, Birevim, İktisatevim, Hedefevim, Finansevim, Tasarruf A.Ş., Katılımevim, Birikimevim, Morevim ve Vakıfevim’dir. Detaylar: https://www.faizsizkredi.com.tr/faizsiz-sistemler/

Peki bu sistemlerle ev alma nasıl gerçekleşiyor?

Son zamanlarda en çok tercih edilen modeller, kişileri rahatlatmaya yönelik modellerdir. Peşinat ödemenize gerek olmayan, faiz ödemeleri ile sizi uğraştırmayan modellerle, zorlanmadan evinize sahip olabilirsiniz. Seçeneklerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sabit ödeme ile taksitle ev alabilir, isterseniz erken teslim alabileceğiniz şekilde ödeme şekilleri veya serbest sistem ödemesi olarak tercih edebilirsiniz.

Bu sistemlerin ana hatları şu şekildedir:

  1. Ev seçimi: Bütçenizi belirleyerek, istediğiniz evi seçerek işe başlayabilirsiniz.
  2. Peşinat Ödemeli veya Peşinatsız Uygulama: Bütçenize uygun olarak dilerseniz peşinat yatırabilir ya da peşinat ödemeyecek durumdaysanız, taksitlerinizin buna göre ayarlanması esasına dayanır.
  3. Taksitleri Belirleyin: Peşinatla ya da peşinatsız bir sisteme dahil olduğunuzda, sıra taksitlerin belirlenmesine gelir. Taksitlerini kendiniz belirlersiniz. Aylık taksit tutarları sizin bütçenize göre ayarlanır.
  4. Sözleşme Yapılması: Evinizi seçip, taksitleriniz belirlendikten sonra ödeme işlemleriniz oluşturulur. Bütün bunların sonunca sözleşme hazırlanır ve ev sahibi olma konusunda önemli resmi adımlarınızı atmış olursunuz.
  5. Noter Katılımı ile Yapılan Kura Çekimi: Sözleşmenizin hazırlanmasının ardından noterin katılımı ile sıra belirleme yapılır. Böylelikle evinizin teslim tarihini öğrenmiş olursunuz. Teslim tarihi geldiğinde eviniz size teslim edilir. Banka faizleri ile zorlanmadan, uzun yıllar beklemeden evinize kavuşmuş olursunuz.
birevim

Leave a Comment

12 + 11 =