Toki Projeleri – Toki İstanbul Projeleri

birevim faizsiz kredi

Toki’nin bir çok ilimiz için projeleri mevcuttur. Toki Projeleri neleri kapsar diye bakacak olursak; Kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri, alt gelir grubu projeleri, idare konut uygulaması, gelir paylaşımlı proje, kamu hizmet binası, afet konutu projelerinden bazılarıdır. Konut projesi olarak ayrıca her yıl 100 bin yeni sosyal konut projesi de bulunmaktadır. Toki başvuruları Halkbank’ın aracılığı ile yapılmakta ve Toki tarafından kura çekilerek hak sahibi olanlar belirlenmektedir.

Her Yıl 100 Bin yeni Sosyal Konut Projesi

Bu proje Cumhurbaşkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleri ile başlatılmıştır. Hak sahiplerini belirlemek için kuralar çekilmektedir. 28.04.2020 tarihi itibariyle uygulamadadır. Konut projeleri konusunda istikrarlı bir yol haritası çizen Toki her yıl dar gelirli pek çok vatandaşı ev sahibi yapmaktadır.

Toki’ye Başvuru Şartları

Alt gelir grubu vatandaşların Toki’ye başvurmaları için T.C. vatandaşı olması, projenin olduğu ilin nüfusuna kayıtlı olması ve en az bir yıldır bu sınırlar içinde ikamet ediyor olması gereklidir. Toplu konut idaresinden kredi kullanmamış ve konut satın almamış olması, kendisine, eşine ve çocuklarına ait tapuda her kayıtlı herhangi bir konutun bulunmaması da gereklidir. Aylık hane gelirinin en fazla 5.500 olması da aranan şartlardandır. Fakat bu İstanbul ili için 6.000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca 25 yaşını doldurmuş olması ve hane halkı adına sadece bir başvuru yapabilme şartı vardır.

İstanbul Projeleri

Toki İstanbul Projeleri olarak çok çeşitli işlere imza atmış ve atmaktadır. Halkbank’ın konut projeleri İstanbul’da da oldukça fazladır. Kordon İstanbul, Keleşoğlu Deniz İstanbul Marina bunlardan bir kaçıdır. Birevim.com olarak sizler özel tasarruf programları ile ev almanızda yardımcı oluyoruz. Sizlerin hayalleri bizim hayalimizdir. Kayıtlı tasarruf sahiplerimiz referans yönlendirmeleri ile kazanmaktadır. Zorlukları beraberce aşıyoruz ve sizlere ev sahibi olabilmeniz için yöntemler çiziyoruz. Siz değerli müşterilerimize fark ödemeden, faizsiz ev sahibi olma imkanlarını sunmaktayız. Tecrübemiz ve uzmanlığımızı sizlerin ihtiyaçlarınız doğrultusunda sarf ediyoruz. Ofisimiz İstanbul Ataşehir’de. Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Cad. No.2 adresindeki ofisimize ev sahibi olmak isteyen bütün müşterilerimizi bekliyoruz. Her türlü sorularınız için e-posta adresimiz; [email protected], irtibat telefonumuz; 444 23 53

birevim

Leave a Comment

twenty − twelve =