TÜGVA ve Birevim’den Elazığ’a ‘İcathane Atölyesi’

birevim faizsiz kredi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Birevim, ‘Bir Gelecek Projesi’ adı altında TÜGVA Elazığ Temsilciliği bünyesinde bir ‘icathane atölyesi’ kurmaya karar verdi.

Çocuklar ve gençler için, kabiliyetlerini ortaya çıkarma ve geliştirme amacı ile her türlü araç ve gerece ulaşabilecekleri bir atölye kurma fikri ile hareket eden Birevim, TÜGVA işbirliği ile ilk adımı attı. Atölyenin kurulmasına yönelik iş birliği protokolü bu bağlamda, TÜGVA Genel Merkezi’nde imzalandı.

Elazığ’a açılacak olan ‘icathane atölyesi’ konusunda bir açıklama yapan Birevim Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay, TÜGVA’da gerçekleşen imza töreninde Elazığ’da açılacak olan atölye için çok mutlu olduklarını belirtti. Alpay, yaptığı açıklamada;

‘’Elazığ’daki depremden dolayı gençlerimizin yaşaması muhtemel travmaların önüne geçmek, Elazığ’da yaraların hızla sarılabilmesi, çocuklarımızın ve gençlerimizin rehabilitasyon süreçlerinin hızlanması için bu tarz tasarım atölyeleri, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyet son derece önemli. Biz de TÜGVA ile birlikte kuracağımız bu atölye ile Elazığ’dan nice tasarımların ve icatların çıkacağına inanıyoruz.’’ dedi.

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ise, Elazığ’da açılacak olan atölye ile ilgili olarak, gençliğe güzel ve yararlı hizmetleri sunma gayretinde olduklarını belirtti. Eminoğlu konuşmasının devamında; ‘’Elazığ’daki çocuklarımızın depremin olumsuz etkilerini bir an önce üzerinden atmaları için güzel bir hizmet olacağınız düşünüyorum. İnşallah bu uzun yıllar sürecek birlikteliğimiz için güzel bir başlangıç olur.’’ şeklinde konuştu.

 

birevim

Leave a Comment

five × 2 =