Turkish Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Turkish Bank konut kredisi ile ev sahibi olmak isteyen müşterilerine kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Mortgage hizmeti ile 60 aya kadar uzanan vade seçenekleri, sabit faiz ile kredi sunuluyor. Aylık ödemelerin sabit olduğu ve değişmediği bu hizmet ile rahatça aldığınız krediyi ödeyerek konut alma imkanınız bulunmaktadır.

Banka talep eden müşterilerine özel ödeme planı hazırlamayı da başarıyor. Bu talep halinde yapılan küçük değişiklikler sayesinde tüm müşterilerin rahatça evlerine sahip olmasına imkan vermeleri anlamına geliyor. Bu imkan ile aylık belirli sabit geliri olan müşterilerine uygun ödeme imkanları sunmaları anlamına geliyor.

Turkish Bank Konut Kredisi Hesaplama

Turkish Bank konut kredisi için başvuru da bulunmadan önce bankanın sunmuş olduğu kredinin hesaplaması yapılmaktadır. Bu sayede aylık ödeme miktarlarınızı öğrenmiş oluyorsunuz. 200 bin TL kredi çekmek isteyenler için değişik seçenekler ile ev sahibi olmak isterken almak istedikleri kredinin ödeme miktarları ve toplam ödeme miktarını öğrenmek mümkün oluyor. Sabit faiz seçeneği sayesinde aylık taksit avantajlarına sunuluyor.

Hesaplamanın içerisine kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, isteyen müşterilere değişken faiz fırsatı gibi seçenekler sunulmaktadır. Bu seçenekler tüm hesaplamanın içerisine eklendiğinde toplam maliyet ortanı yükselmektedir. Kredi tahsis ücreti olarak diğer bankalarda olduğu gibi binde 5 oranında ücret alınmaktadır. DASK, diğer masrafları da öğrendikten sonra başvuruyu yapmanız tavsiye edilmektedir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,32%32,26%8.255 TL298.371 TL
60 Ay2,32%32,07%6.208 TL373.648 TL
120 Ay2,75%38,78%5.721 TL687.649 TL

Turkish Bank Konut Kredisi Faiz Oranları

Turkish Bank diğer bankalarda olduğu gibi kendisine has bir kredi faiz oranı ile hizmetini sunmaktadır. Bu oran %2,60 olarak görülmektedir. Merkez bankası tarafından düzenli olarak açıklanan faiz durumuna göre bankanın sunmuş olduğu kredi faiz oranı da değişiklik göstermektedir.

Ancak bankadan sabit faizli kredi çekenler için herhangi bir sıkıntı bulunmayacaktır. Eğer alınan konut kredisi değişken faizli olarak talep edilirse bu farklı durumların yaşanmasına neden olabilecektir. Faiz oranı düşerse kar edecek olsanız da eğer faiz oranı yükselirse ödeme seviyeniz yükselecektir. Bu detayları göz önüne alarak başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Turkish Bank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Turkish Bank diğer bankaların olduğu gibi müşteri güvenliğini sağlamak, kendi sermayesini korumak adına bazı şartların sağlanmasını talep etmektedir. Bu şartlar arasında çok önemli olanlar vardır. Bazılarını aşağıda maddeler halinde sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  • Başvuruyu yapacak kişinin kredi notunun yüksek olması
  • Kredi çekilecek evin tapusunun üzerinde şerh olmaması
  • Gerekirse banka tarafından istenecek olan kefilin sağlanması
  • Düzenli ödeme yapacak müşterilerin tercih edilmesi gibi şartlar bulunmaktadır.

Banka başvuru yapacak olan müşterilerinden bazı evraklar talep etmektedir. Bu evrakların arasında gelir belgesi, ikametgah belgesi, nüfus cüzdanı gibi detaylar bulunmaktadır. Ayrıca özel belgelerde sizlerden talep edebilmektedir.

birevim

Leave a Comment

two × four =