Turkish Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Turkish Bank taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine araba almalarına finansman sunmaktadır. Sunulan taşıt kredisi 0 km araçlar ve ikinci el araçlar için sunulmaktadır. Sunulan krediyi uygun faiz oranları ve 60 aya kadar vade seçeneği ile müşterilerine vermektedir.

Bu kredi içerisinde hesaplamaya dahil edilen faiz oranı ile birlikte aynı zamanda ek masraflarda kredi maliyetini yükseltmektedir. Krediye başvuru yapmadan önce ilk olarak hesaplamayı yapmalı, faiz oranlarını karşılaştırmalı ve ona göre doğru bir tercih yapıp yapmadığınıza karar vermelisiniz. Bu sizin hesabınız açısından önemli bir noktadır.

Turkish Bank Taşıt Kredisi Hesaplama

Turkish Bank’a taşıt kredisi için başvuru yapacaklar ilk olarak hesaplama işlemlerini yapmaları gerekiyor. Bankanın taşıt finansmanı için sunmuş olduğu faiz oranları ile alacağınız vade sayısına göre hesaplama işlemini yapmanız gerekiyor. 100 bin TL kredi için tablomuzu inceleyerek size uygun olan krediyi rahatça inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Uzun vadeli seçenekler için kredi imkanı almak isteyenler aylık tutar uygun olurken, toplam geri ödenecek tutarın seviyesi artmaktadır. Ancak kısa vadeli kredi çekimlerinde aylık tutar seviyesi yükselirken, toplam geri ödeme tutarının seviyesi düşmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kendi aylık gelirinizin yarısına gelecek aylık taksit tutarı ödeme noktanız olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay2,55%43,58%10.082 TL120.987 TL
24 Ay2,75%47,64%6.097 TL146.333 TL
36 Ay2,75%47,64%4.788 TL172.357 TL
48 Ay2,75%47,64%4.180 TL200.625 TL

Turkish Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Turkish Bank müşterilerine sunmuş olduğu taşıt kredisini belirli bir faiz oranı ile sunmaktadır. Taşıt kredileri 3 ile 12 ay arasında çekmek isteyenler %2,55 seviyesinden sunulurken, 13 ay ile 36 ay vade seçenekleri için %2,75 seviyesinden sunulmaktadır. Bu seviyelerin rekabet oldukları diğer bankalar ile karşılaştırıldığında belirli bir seviyenin üzerinde olduğunu söylememiz gerekiyor.

Bu oranı ideal olarak görenlerin bakması gereken bir noktada ekstra maliyet noktaları olmaktadır. Bunu öğrenmek ve diğerleriyle karşılamak için yıllık maliyet oranına bakmak gerekiyor. Bu orana bakarak uygun bir finansman olup olmadığını anlamanız çok zor olmayacaktır.

Turkish Bank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Turkish Bank taşıt kredisine başvuracakların hazırlamaları gereken evraklar ve yerine getirmeleri gereken şartlar bulunmaktadır. Araç kredisine başvuru yapacak bireyin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. İlk bakılacak nokta bu olmaktadır. Kredi alınacak aracın 0 km veya 2. El belirli bir yaş aralığında olması gerekiyor. Bunlar ile birlikte aracın rehin işlemleri için uygun olması gerektiğini eklemeliyiz.

  • Nüfuz cüzdanı fotokopisi
  • 0 km araç için proforma, ikinci el araç için ruhsat fotokopisi
  • Bordro ile çalışanların maaş bordrosu
  • İş yeri sahiplerinin üç yıla ait onaylı bilançosu istenmektedir.
birevim

Leave a Comment

15 + 10 =