Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisi her bankada olduğu gibi müşterilerine konut sahibi olabilmeleri için farklı konut kredisi ürünleri ile oynama imkanı sunmaktadır. Uzun vadeli, eşit taksitli seçenekleri ile başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruyu yapmadan önce alınacak kredinin oranı, faiz hesaplaması ve başvuru şartlarını öğrenmeniz gerekiyor.

TEB müşterilerine farklı konut kredisi ürünlerini sunmaktadır. Al kirala konut kredisi, Her şey Dahil, %100 Konut Kredisi, Esnek Kademeli Konut Kredisi, Anapara Ertelemeli Konut Kredisi, Dönem Ödemeli konut kredisi gibi farklı konut kredilerini sunarak tüm müşterilerine uygun hizmet sağlamayı başarmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

TEB’den konut kredisi almak isteyenler için 200 bin TL kredi taleplerinde ödeme seçenekleri ve toplam ödeme miktarlarını incelemek için burada ki tabloyu kullanabilirler. Burada en göze batan nokta kısa vadede ödeme yapacaklar için toplam maliyeti yüksek olmamaktadır. Ancak bu seçenekte aylık ödeme miktarı yüksek olmaktadır.

Bu seçeneklerden birisini tercih edecekseniz aylık ödeme miktarının gelirinizin yarısına denk gelmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu oran tutturulduğunda seçeneği bulmak daha kolay olacaktır. Tabi bu oranların üzerine ek olarak bazı masraflar krediye dahil edilecektir. Bu maliyetler kredinin toplam maliyet oranının artmasına neden olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,04%27,87%7.897 TL285.254 TL
60 Ay2,04%27,72%5.809 TL349.527 TL
120 Ay2,04%27,61%4.477 TL538.169 TL

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine değişen faiz oranları ile hizmet sunmaktadır. Bu diğer kredi seçenekleri içinde geçerli bir durumdur. Bunda ki en büyük etken ekonominin genelinde yaşanan dalgalanmalar olacaktır. Bu dalgalanmalar neticesinde Merkez Bankası tarafından faiz oranları açıklanmaktadır. Bankada bu açıklama neticesinde kendi aylık faiz oranını belirlemektedir.

TEB konut kredisi faiz oranı %2,04 olarak sunulmaktadır. Piyasada ki diğer bankalar ile karşılaştırıldığın da ortalama bir kredi faiz oranı sunuyorlar. Kamu bankaları ile karşılaştırıldığında ise yüksek bir faiz oranı ile hizmet sundukları görülebiliyor. Bu noktalara dikkat ederek kendiniz için en uygun kredi imkanı sunan bankayı tercih etmek toplam maliyet açısından önemli bir detay olacaktır.

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

TEB’e giderek konut kredisi başvuru yapmak isteyenler başvuru şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bu şartların ışığında hareket ederek size banka tarafından kredi verilip verilmeyeceğini sizde öğrenebilirsiniz. Öncelikle başvuru yapacak kişinin TC vatandaşı olması gerekiyor. Ya da yurt dışı uyruklu olsa da burada yerleşik olarak yaşadıklarını ispat etmeleri gerekiyor.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi veya Maaş Bordrosu
  • Vergi Levhanı
  • Kat irtifakı tapusu

Bu belgeler ışığında başvuru yapanlar banka tarafından incelemeye alınacaktır. Kredi notu yüksek olup olmadığı, kredileri hangi düzenle ödeyip ödemediği gibi detaylara bakılarak kefille ya da kefilsiz olarak kredinin verilip verilmeyeceği hakkında gerekli bilgi aktarılmaktadır.

birevim

Leave a Comment

3 × 4 =