Türkiye Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Emlak Katılım Bankası müşterilerinin hayallerini süsleyen evlere uzun vadeli ödeme seçenekleriyle sağladığı finansman ile gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Katılım bankalarına özel avantajları ve kar oranlarıyla sunulan bu finansmanı müşterilerinin istemiş oldukları uzun vadeli ödeme seçenekleriyle sunuyorlar.

Katılım bankaları bildiğiniz gibi müşterilerine kar oranı üzerinden ödemeler yapıyor, sundukları finansmanda bu kar oranına uygun şekilde hazırlanıyor. En önemli kıstasları müşterilerinin rahat bir şekilde istedikleri vade seçeneklerini kullanarak evlerine sahip olmalarını sağlamaktır.

Bankadan konut kredisi çekecek olanlara KKDF ve BSMS gibi ödeme yapacakları konulardan muaf olma imkanı da veriliyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Emlak Katılım Bankası müşterilerine uzun süredir konut kredisi vermedikten sonra yaptığı düzenlemeler ile bu alanda hizmet vermeye başlayacaktır. Sunulan krediye başvuru yapacakların unutmaması gereken en önemli nokta banka tarafından sağlanacak finansmanın katılım bankalarına uygun bir şekilde verilecek olacağıdır.

200 bin TL kredi almak isteyenler öncelikle ekspertiz işlemini yaptırmaları gerekiyor. Evlerinin değerinin %80’i kadar kredi bu şekilde sağlanacaktır. Bu miktarı çekmek isteyenler için banka tarafından sunulan faiz oranlarıyla hesaplamaları tabloda inceleme şansları bulunuyor. Bu sayede alacakları krediyi ve vade seçeneklerini görerek tercihlerini buna göre yapma şansları bulunuyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye Emlak Katılım Bankası müşterilerine sunacağı konut finansmanı için faiz yerine kar oranı üzerinden hizmet sunmaktadır. Katılım bankalarının tamamına has olan bu durum ile farklı bir gayrimenkul kredisi sunmayı amaçlanıyor.

Konut kredisi faiz oranı hali hazırda belirlenmemiş olsa da sunmuş oldukları kar oranı ışığında %2 civarında olacağı tahmin ediliyor. Yöneticiler bu konuda yapmış oldukları açıklamalar ile bankanın bu konuda dikkatli bir çalışma yaptığını ve piyasaların talebine göre hareket ederek oranı belirleyecekleri hakkında bilgi verdiler.

Türkiye Emlak Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Emlak Katılım Bankasına başvuruda bulunacakların diğer bankalarda olduğu gibi şartları sağlamaları ve sunulacak belgeleri hazırlamaları gerekiyor. Bu konuda dikkatli bir şekilde hareket eden herkesin verimli bir şekilde krediyi alabileceklerine vurgu yapılıyor.

  • Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
  • Pasaport, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Çalıştığı alana göre başvuru sahibinin gelir belgesi
  • Şubelerden özel olarak istenecek belgeler
  • Kredi çekilecek konutun tapusu
  • Son iki aya ait bir adet fatura
  • Banka tarafından başvuran müşteriye göre gerekli görülmesi halinde istenen kefil sağlanmalıdır.

Bu tür evraklar sağlanıp gerekli başvuru yapılacaktır. Yapılan ekspertiz işleminin ardından banka tarafından size sunulacak finansman tutarı belirlenmiş olacaktır.

birevim

Leave a Comment

3 × one =