Türkiye Emlak Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye Emlak Katılım Bankası taşıt kredisi almak müşterilerine sunmuş olduğu uygun oranlı finansman ile onların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. 120 bin TL değere sahip araçlar için %70, 120 bin TL’nin üzerinde ki bedel içinse %50 oranında finansman desteği sağlanıyor. 150 bin TL’lik kredi için bankanın size sağlayacağı bedel iki türlü hesaplanmaktadır.

120 bin TL için %70 yani, 84 bin TL, geriye kalan 30 bin TL içinse %50 yani 15 bin TL kredi sunulacaktır. Toplamda 99 bin TL kredi alabileceksiniz demek oluyor.

Türkiye Emlak Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Bankanın sunmuş olduğu krediye başvuru yapmadan önce ilk yapılması gereken alınacak bedele göre hesaplama yapmak olacaktır. 100 bin TL kredi için bankanın TL cinsinden sunmuş olduğu farklı vade uzunluklarına göre tercih yapmanız mümkün olmaktadır.

Tablo üzerinden inceleme yaparak toplam geri ödeme miktarlarını karşılaştırabilir, aylık ödeme tutarlarına göre size uygun olan vadeyi tercih edebilirsiniz. Aylık 5 bin TL geliri olan birisi için 2,500 TL’yi geçmeyecek olan vade uygun olandır. Bu bedelin üzerine çıkmak sizin aylık gelirinizin büyük kısmını finansmana ayırmanıza, bu nedenle sıkıntı yaşamanıza neden olacağını unutmamanız gerekiyor.

Türkiye Emlak Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Devlet bankalarından birisi olarak 2001 yılında kapatılan bankanın 2019 ile 2021 yılları arasında tekrar faaliyete geçmesi ekonomik program içerisinde yer almıştı. Bu yıl ilk adımlarını atan banka müşterilerine uygun oranlarda taşıt finansmanı sunmak için hizmet veriyor.

Şuan için net oranlar sunmuyor olsalar da diğer katılım banaklar ile karşılaştırılarak uygun bir kar oranı ile hesaplama yapılmasına imkan veriliyor. Kar oranının yanı sıra araç rehin koyma, kaldırma ücretleri, kredi tahsis ücreti de kar oranı hesaplanırken içerisine dahil edilmelidir.

Türkiye Emlak Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye Emlak Katılım Bankasına taşıt finansmanı için başvuruda bulunacakların öncelikle şartları sağlamaları gerekiyor. Şartları sağladıktan sonraysa mutlaka istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde hazır hale getirmeleri şarttır. Kredi notunuz ve aracın üzerinde rehin olmaması ilk bakılacak noktalar olacaktır.

  • Başvuru formu doldurulmalıdır
  • Kişinin çalıştığı alana göre gelir belgesi
  • Pasaport, ehliyet veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Kişinin durumuna göre kefil istenmesi
  • Son iki aya ait fatura fotokopisi

Bu belgelere ek olarak başvuru yapılacak şubenin isteyebileceği evraklar sağlanarak başvuru yapılmalıdır. Kısa süre içerisinde başvurunuz incelenerek sizin krediye uygun olup olmadığınıza karar verilecektir.

birevim

Leave a Comment

6 − four =