Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Türkiye İş Bankası ülkemizin en eski bankaları arasında yer alıyor. Milyonlarca müşterisine çok farklı finansal hizmetler veren bankada konut kredisi çekmek mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken yol için öncelikle bankaya başvuru yapmak gerekiyor.

Yapılan başvurunun ardından ekspertiz raporu çıkarılıyor. Bunun onaylanmasının ardından tapuyla birlikte başvuru tamamlanarak onaylama sürecine geçiliyor. Konut kredi için farklı seçenekler bulunuyor.

Konut kredilerini müşterilerine yardımcı olmak için 7 farklı şekilde sunuyorlar. Ev kredisi, her şey dahil ev kredisi, evden eve ev kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, ev yapım kredisi, yapancılara özel ev kredisi ve tüketici destek kredisi olarak birbirinden ayrılmaktadır. Piyasaya uygun olarak bu kredilerde değişimler ve güncellemeler yapılarak hizmet verilmektedir.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Türkiye İş Bankası müşterilerine sunduğu konut kredisini iki farklı şekilde hesaplamasını yapıyor. Hayat sigortalı olanlar ve hayat sigortası olmadan kredi hesaplaması yapılıyor. 200 bin TL konut kredisi çekecekler uzun vadeli olarak kredi çekebilecekleri gibi aynı zamanda kısa vadeli konut kredisi başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bankaya ait hesaplama makinalarını kullanarak 200 bin TL kredi çekim talebinizin toplam ödeme ve aylık ödeme tutarlarını öğrenebilirsiniz. Tabloda görebileceğiniz gibi güncel faiz oranları ile uzun vadeli konut kredisi taleplerinde toplam ödeme yüksek olurken, kısa vadeli kredi taleplerinde aylık ödeme miktarları yüksek olmaktadır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,72%23,19%7.498 TL271.018 TL
60 Ay1,72%23,02%5.370 TL323.301 TL
120 Ay1,72%22,90%3.950 TL475.129 TL

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Türkiye İş Bankası sunmuş olduğu konut kredisi hizmeti için devamlı olarak güncelledikleri konut kredisi faiz oranlarını sunmaktadır. Faiz oranları merkez bankası tarafından aylık olarak yapılan değişikliklerin ardından düzenlenmektedir. Konut kredisi faiz oranı %1,85 olarak sunulmaktadır. Özel bankalar arasında ideal olarak görülebilecek bir oran ile hizmet verilmektedir.

Çekilecek kredi için ayrıca ödenmesi gereken ücretler bulunmaktadır. Bu ücretler talep edilen kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir. 200 bin TL kredi için toplam 3000 TL’nin üzerinde masraf çıkmaktadır. 450 TL hayat sigortası, 1000 TL Tahsis Ücreti, 975 TL Ekspertiz Ücreti, 180 TL Dask, 269 TL Konut Sigortası ve 147 TL taşınır ve taşınmaz rehin tesis ücreti alınmaktadır.

Türkiye İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Türkiye İş Bankasına konut kredisi başvurusu yapacakların sağlaması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartların herhangi birisini sağlayamayanlar kredi başvurusunu yapamayacaklardır. Bu nedenle istenilecek olan şartları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayarak kredi başvurusunun yapılması gerekmektedir.

  • Mesken’in iskan belgesi ve tapusu
  • Kredi notunun düzgün birisinin başvurmuş olması gerekir.
  • Son iki aya ait bir adet fatura
  • Gelir Belgesi
  • Taşınmaz mülklerin listesi
  • Aracınız vara modeli ve yılı
  • Aylık net gider miktarınız
  • Her şube tarafından özel olarak istenilecek olan belgeler hazırlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

6 + thirteen =