Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Vakıf Katılım Bankası konut kredisi müşterilerine birçok alanda finansman sağlamaktadır. Finansman sağladıkları konulardan birisi de konut alımı için yapılmaktadır. Bu sayede hem barınma ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi yatırım amacıyla finansman ihtiyacınızı sağlamak mümkün olacaktır.

Başvuru formunu doldurarak bankayla iletişime geçmeniz mümkün olacaktır. Vade seçenekleri farklılık gösterse de maksimum 120 aya kadar vadeli kredi seçeneği sunulmaktadır. Başvurunun ardından ekspertiz işlemi yapılarak evinizin değerinin %80 sizlere kredi olarak sunulacaktır. Tabi istenmesi ve banka tarafından gerekli görülmesi halinde ek teminat gösterilmesi halinde tüm kredi de sunulabilmektedir.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Vakıf Katılım Bankası’ndan konut kredisi alacaklar öncelikle alacakları kredi miktarına göre hesaplama yapmalıdır. Bankanın bu finansman için sunduğu kar oranı üzerinden tercih edilen vade seçeneklerine göre ödeme miktarlarınızı ve toplam geri ödemenizi görmeniz mümkün olacaktır. Tablo içerisinde 200 bin TL kredi çeken birisinin farklı vade seçeneklerine göre ödemeleri hakkında gerekli bilgi verilmektedir.

12-60 ay arası vadelerde sunulan kar oranının 72 ile 120 ay vade çekimlerinden farklı olması maliyet oranının yüksek olmasına neden olmaktadır. Bu hesaplama çekilecek olan kredinin yıllık maliyet oranının da yüksek olmasını beraberinde getirmektedir. Ayrıca bu hesaplama işlemi sayesinde hangi aya göre gelirinize oranla ödemenizin kolay olacağını görebileceksiniz.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,79%24,54%7.584,39 TL274.838,04 TL
60 Ay1,79%24,26%5.464,81 TL329.688,60 TL
120 Ay1,89%25,54%4.226,93 TL509.031,60 TL

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Katılım bankalarının mantığında faiz olmadığı için sunulan kredi kar oranı üzerinden hesaplanarak verilmektedir. Kar oranı bankada parası olan müşterilerine sunulacak olan imkana göre nasıl hesaplama yapılacağını bizlere göstermektedir. Vakıf Katılım Bankası konut kredisi faiz oranları tercih edilen vade sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kar oranı 12 ile 60 ay vade arasında çekmek isteyenler için %1,79 olarak sunulmaktadır. 61 ay ile 120 aylık vade arasında çekim yapmak isteyenlerde sunulan kar oranı %1,89’dur. Maliyet hesaplaması yapılırken kar oranına ek olarak tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, hayat sigortası ve DASK gibi masraflarda eklenerek bulunmaktadır.

Vakıf Katılım Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Bankaya konut kredisi için başvuracakların ilk yapmaları gereken işlem başvuru formunu doldurmak olacaktır. Tabi ondan önce gerekli araştırmayı almak için bir şubeyi ziyaret etmeniz gerekiyor. Formu doldurduktan sonra bankanın sizden isteyeceği belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Bunların neler olduğu hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışalım.

  • Başvuruyu yapacak kişinin gelir belgesi
  • Şubeden istenebilecek özel belgeler
  • Pasaport, sürücü belgesi veya nüfuz cüzdanı fotokopisi
  • Tabu belgesi fotokopisi
  • Kefiller ve bunlar için istenecek belgeler
  • Son iki aya ait müşteriye ait bir adet fatura

Bu belgeleri hazırlayarak bankaya giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işlemin devamında konutunuz için ekspertiz işlemi yapılacak ve size sunulacak konut finansmanı bilgisi verilecektir.

birevim

5 Comments

    • Faizler düşmüştü ama tekrar yükseldi diye duydum bende, sitesinde tam bilgi yok ortalama bi oran yazmışlar

  • Faizleri tekrar değiştirdiler tekrar yükselttiler niye böyle yapıyorlar anlamıyorum

  • Katılım bankalarının kredi faizleri daha yüksek oluyor bence, ama kredinin çıkma olasılığı daha çok oluyor sanırım.

Leave a Comment

eighteen + 18 =