Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Vakıf Katılım Bankası taşıt kredisi müşterilerine istedikleri araç finansmanını sağlama konusunda belirli şartlar içerisinde yardımcı oluyor. Hem 0 kilometre araçlar hem de ikinci el araçlar için bu hizmet banka tarafından sunuluyor. İkinci el araç finansmanı için 5 yaşa kadar sınır bulunuyor.

Finansmanı özellikleri arasında %30’dan başlayan peşin ödeme seçeneği ve 36 aya kadar vade seçeneği sunuluyor. Vade sayısı noktasında diğer firmalardan biraz geri de kaldıkları net bir şekilde görülebiliyor. Bankaya finansman için başvuru yapmadan önce kar payı oranlarını ve sağlamanız gereken başvuru şartlarını öğrenmelisiniz.

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Vakıf Katılım Bankası müşterilerine taşıt kredisi sunarken talep edilen tutar kapsamında farklı vade seçenekleri sunuyor. 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay vade seçeneklerinize göre uygun kar oranı üzerinden hesaplama yapılarak kredi sunuluyor.

100 bin TL’lik kredi başvurusu için burada ki tabloda yer alan verileri inceleyebilir. Yıllık maliyet oranına göre tercihinizi yapabilirsiniz. Bu tablo ile çekeceğiniz miktarı karşılaştırmak daha kolay olacaktır. Yıllık geri ödeme miktarı, aylık ödeme seçenekleri ile doğru kredi başvurusunu bu şekilde yapabilirsiniz.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,93%32,95%9.640 TL116.205 TL
24 Ay1,93%32,34%5.478 TL131.998 TL
36 Ay1,93%32,13%4.125 TL149.025 TL
48 Ay1,93%32,03%3.473 TL167.240 TL

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıf Katılım Bankası, hizmet vermiş olduğu katılım bankası sektörü gereğince müşterilerine sunmuş olduğu taşıt finansmanından kar oranı üzerinden geri ödeme almaktadır. Banka bunun karşılığı olarak almış olduğunuz mala rehin koyarak, belirledikleri kar oranı üzerinden hesaplama yaparak işlemleri yürütmektedir.

Kar oranı %1,93 üzerinden sunulmaktadır. Vade seçeneklerine göre bu oran değişmeden tüm müşterilerine aynı şekilde sunulmaktadır. Ancak buna ek olarak alınan farklı masraflar yıllık maliyet oranının yükselmesine neden olmaktadır. Bu orana bakarak size uygun bir kredi sunup sunmadıklarına karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Bankadan alınacak kredi için sağlanması gereken başvuru şartları arasında alınacak aracın 0 kilometre veya ikinci else beş yaşından büyük olmaması istenmektedir. Başvuracak kişinin kredi notunun yeterli olması gerekmektedir. Eğer bu durum geçerli değilse başvuru sahibinden istenecek kefil için belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Bu önemli şartları sağladıktan sonra istenecek evrakları da hazırlayarak başvuru tamamlanabilir.

  • Öncelikle başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.
  • Sürücü belgesi, pasaport veya nüfus cüzdanı fotokopisi hazırlanmalıdır.
  • İkinci el araçlar için ruhsat fotokopisi, sıfır araç için proforma faturası gerekmektedir.
  • Son iki aya ait bir adet güncel fatura getirilmelidir.
  • Kefil gerekirse onun için belgeler hazırlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

16 − 16 =