Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Vakıfbank konut kredisi müşterilerinin ev alma hayalini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için uzun vadeli kredi imkanı sunuyor. Belirli kredi faiz oranları ile ödeme kapasitesine göre tercih edeceğiniz taksit seçeneklerini kullanarak yeni bir ev sahibi olarak konut ihtiyacınızı gidermeniz mümkün oluyor.

Sarı Panjur adı verilen bu hizmeti kullanmak için bankaya başvuru yapmanız gerekiyor. Enflasyon endeksli konut kredisi, kentsel dönüşüm konut kredisi seçeneklerinin yanında anlaşmalı projeler ve sunulan kampanyaları değerlendirmeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda konut kredisinin yanında ev ihtiyacını karşılamaya yönelik kredi seçenekleri de bulunuyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Hesaplama

Vakıfbank konut kredisini farklı şekillerde hesaplamak mümkün oluyor. Çekmek istediğiniz kredi miktarına göre, vade sayısına göre ve aylık ödeyebileceğiniz miktara göre kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Aşağıda ki tabloda 200 bin TL konut kredisi çekmeniz halinde bankanın farklı vade seçeneklerini kullanarak alabileceğiniz oranları sizlere örnek teşkil etmesi amacıyla sunuyorlar. Bu fırsatı kullanmak isteyenler öncelikle ödeme miktarlarını gözlerinin önüne almayı başarmalılar.

Uzun vadeli kredilerde aylık ödeme miktarı uygun bir şekilde sunulurken, toplam kredi miktarının seviyesinin artacağı göz önüne alınmalıdır. Kısa vadeli kredi çekmek istenildiğinde toplam miktar düşüş gösterirken aylık ödeme miktarı yüksek olmaktadır. Yaklaşık olarak 60 ay ile 120 ay vadeli çekimlerde 1.500 TL’lik aylık ödeme farkı bulunmaktadır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay1,79%24,31%7.584 TL274.343 TL
60 Ay1,79%24,11%5.465 TL329.193 TL
120 Ay1,79%23,97%4.063 TL488.908 TL

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank sektörde yer alan diğer bankalar ile karşılaştırıldığında konut kredi faiz oranı uygun olanlardan birisidir. %1,55 üzerinden sunulan faiz oranı neredeyse kamu bankalarına yakın bir seviyede kredi sunmayı başarmaktadır. Tabi enflasyon endeksli olan kredilerde yıllık enflasyon farkı da ilerleyen süreçte kredinin üzerine ekleneceği unutulmamalıdır.

Banka bu kredi oranını tüm vade seçeneklerinde ve toplam kredi çekim miktarında değişiklik yapmıyor. 10 bin TL ile 1500 milyon TL arasında ki kredi taleplerinde oran değişmiyor. Aynı zamanda 3 ay ile 120 ay içinde herhangi bir kredi faiz oranı değişikliği yapılmıyor. Ancak kredi tahsis ücreti, DASK, Hayat sigortası gibi ekstra maliyetler oranın yükselmesine neden oluyor.

Vakıfbank Konut Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank sunacağı bu kredi seçeneği için müşterilerinin belirli şartları sağlamasını istemektedir. Bu şartları sağlayan müşteriler gerekli evrakları hazırlayarak başvurularını bankaya istedikleri zaman diliminde şube üzerinden yapabilirler. Bu şartlardan göze batanlar ve mutlaka sağlanması gerekenleri aşağıda maddeler halinde yazmaya çalışalım.

  • Tapunun kredi için ipoteğe müsait olması gerekiyor.
  • Banka tarafından istenirse kefil olunmalıdır.
  • Başvuru yapacak kişinin kredi notunun gerekli seviyede olması gerekiyor.
  • Bankanın isteyeceği ekspertiz ücreti ve kredi tahsis ücreti karşılanmalıdır.
  • Kredi başvurusu yapan kişinin 18 ile 70 yaş aralığında olması gerekmektedir.
birevim

Leave a Comment

nine + 10 =