Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Vakıfbank taşıt kredisi 0 kilometre araçlar ve ikinci araçlar için farklı şekillerde sunmaktadır. 120 bin TL’nin altında ki kredi başvurularında 60 ay vade seçeneği sunulurken, bu rakamın üzerinde olan başvurularda 48 ay vade seçeneği sunulmaktadır.

O rakamın altında olan taşıt kredisi başvurularında %70’i banka tarafından sağlanırken, bu rakamın üzerinde ki kısmının %50’si kredi olarak verilmektedir. Değişken taksit seçenekleri, üç aylık dönemlerde ödemelere imkan verilmektedir. Kredi başvurusu yapacak kişinin gelir durumu ve kredi notu kredinin onay sürecinde dikkat edilen noktalardır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Vakıfbank tarafından taşıt kredisine başvurmadan önce bankadan alınacak kredinin hesabını yapmayı unutmamanız gerekiyor. Bu sayede diğer bankalar ile karşılaştırma yaparak size uygun bir kredi sunulup sunulmadığını anlamak daha kolay olacaktır.

100 bin TL değerinde bir taşıt kredisi çekmeyi düşünüyorsanız ikinci el veya 0 kilometre taşıt fark etmeksizin tabloyu inceleyebilirsiniz. Toplam geri ödeme miktarı, aylık taksit tutarı gibi verilere bakarak size uygun olan vade seçeneğini tercih etmek daha kolay olacaktır.

Bu tabloda sizin için önemli olan aylık taksit tutarı olacaktır. Aylık gelirinizin %50’sini geçmeyecek olan taksit tutarı sizler için doğru bir tercih olacaktır. Bu oranın üzerinde ki taksit çekimlerinde ödeme güçlüğü yaşamanız muhtemel bir durum olacaktır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,76%29,80%9.521 TL114.773 TL
24 Ay1,76%29,21%5.354 TL129.026 TL
36 Ay1,76%29,00%3.994 TL144.311 TL
48 Ay1,76%28,90%3.335 TL160.597 TL

Vakıfbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank taşıt kredisi 84 bin TL’nin üzerinde başvuru yapacaklar için 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. Altında ki başvurular içinse 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Faiz oranı her iki seçenek içinde değişmemektedir.

Sektörde yer alan bazı bankalar müşterilerine talep edecekleri miktar ve vade sayısına göre farklı faiz oranları ile hizmet vermeyi tercih etmektedir. Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı %1,79 olarak müşterilere sunulmaktadır. Bu faiz oranına ek olarak kredi tahsis ücreti, hayat sigortası ve vergiler hesaba dahil edilecektir. Bunların dahil olduğu yıllık maliyet oranına bakarak görmeniz mümkündür. Bu oran bakılması gereken en önemli nokta olarak sunulmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Vakıfbank taşıt kredisine başvuru yapmak isteyenlerin düzenli bir gelirleri olması gerekmektedir. Ayrıca banka kredi notu düzgün olan başvuru sahiplerine öncelik tanımayı tercih etmektedir. Araç rehin alınarak ve gerekirse kefil ile kredi imkanı sunulmaktadır. Tüm taşıt kredisi sahiplerine hayat sigortası yaptırılmaktadır.

  • Nüfuz cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Başvuru formu doldurulmalı
  • Otomobile ait proforma faturası
  • Sabit gelirinizi görmenize yardımcı olan gelir belgesi istenmektedir.
birevim

Leave a Comment

eleven − 4 =