Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Bankacılık sektörünün en güçlü şirketlerinden olan Yapı Kredi Bankası müşterilerinin konut alma hayallerini gerçekleştirmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Uygun faiz oranları ile birlikte 3 ay ile 120 ay arasında ki vade seçenekleriyle müşterilerine yardımcı olmaya çalışıyor.

Konut kredisi yapılan ekspertiz işleminin ardından %80 oranı karşılanacak şekilde sunuluyor. İsteyenler kalan %20’lik kısım için bankanın sunmuş olduğu kredileri değerlendirme imkanını kullanabilir. Alınacak kredi istenilen taksit seçenekleri ve ödeme miktarlarına göre düzenlenerek çekilme imkanı bulunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi’nin sunmuş olduğu konut kredisini talep etmeden önce hesaplamasını yapmanızda fayda var. Bu sayede alacağınız kredinin miktarına göre aylık ödeme miktarlarını ve toplam borç miktarını görme şansınız olacaktır. Buda sizin ekonominize uygun olup olmadığını görme şansı sunacaktır. Bu imkanı kullanarak bankanın sunmuş olduğu kredinin size uygunluğunu görmüş olacaksınız.

Yazının içerisinde bulunan tabloda 200 bin TL konut kredisi çekmek isteyenler farklı ay seçeneklerine göre ödemeyecekleri aylık miktarlar ve toplam ödeme miktarı görülmektedir. Bunlara ek olarak binde 5 oranında kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, DASK ve hayat sigortası da hesaplamaya dahil edileceği unutulmamalıdır. Bu toplam maliyetin ortaya çıkarılması için önemli bir detaydır.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
36 Ay2,01%27,35%7.859 TL283.727 TL
60 Ay1,98%26,77%5.726 TL344.342 TL
120 Ay1,88%25,20%4.210 TL506.052 TL

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi çekmek isteyenler bankanın farklı faiz oranları ile karşı karşıya kalıyorlar. Aylık faiz oranı 60 ay vadeli seçeneklerde %1,98 olarak sunulurken, 120 ay vadeli konut kredisi taleplerinde %1,88 seviyesine gerilemektedir. Banak uzun vadeli kredi çekmek isteyenler için daha uygun bir kredi imkanı sunduğunu bu şekilde ispat etmektedir.

Tabi bunlara ek olarak alınacak diğer masraflar ile birlikte yıllık maliyet oranı yükselmiş olacaktır. 60 ay vadeli kredi çekimlerinde yıllık maliyet oranı %27 olurken, 120 ay çekimlerde maliyet oranı %25 seviyesine gerilemektedir. Bu ince detayları hesaplamaya katmayanlar için toplam kredi maliyetlerini hesaplarken hata yapma ihtimallerini arttıracaklardır.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Yapı Kredi Bankası konut kredisi başvurusu yapacakların unutmaması gereken en önemli detay bankanın sağlamalarını istediği başvuru şartları olacaktır. Banka tarafından istenilen belgeler ve bu şartları sağlayanlara kredi kolay bir şekilde sunulacaktır. Hata yapmamak ve başvurunuzun geçersiz olmaması için bu şartların neler olduğunu aşağıda maddeler halinde sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  • Gelir belgesi
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Son iki aya ait bir adet fatura
  • Konutun tapusu ve fotokopisi
  • Banka tarafından istenmesi halinde kefil
  • İkametgah belgesi
  • Başvuru yapacak kişinin kredi notu seviyesi

Bu belgeler ve şartları sağladığınıza emin olduktan sonra bankaya giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İnternet üzerinden, mobil şubeyi kullanarak başvurularda yapılmaktadır.

birevim

Leave a Comment

6 − 2 =