Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

birevim faizsiz kredi

Ziraat bankasının genç çiftçiler için uygulamış olduğu kredi seçeneklerinden çiftçiler oldukça uyguna yararlanabilmektedir. Genç çiftçilerin köye dönmesi için toplamda 30 bin TL köye dönüş hibesi verilirken Ziraat Bankası da buna ek olarak kredi vermektedir. 30 bin TL hibe dışında 90 bin TL de destek kredisi vermektedir. Çiftçi krediyi alarak köyünde istediği yatırım için de kullanabiliyor. Köye dönüş olarak bilinen kredi türü çok fazla çiftçi tarafından kullanılmaktadır.

Genç çiftçilere verilecek olan köye dönüş kredisi için almaya hak kazanan çiftçiler de bu konuda oldukça yararlı yatırımlar da yapmaktadır. Başvuruları başlayan Ziraat bankası kredisi de düşük faizli olarak tüketiciye verilmektedir. Devletin vermiş olduğu destekle birlikte 18 ve 41 yaşında olan kişiler bu destekten yararlanabiliyor. 3 katı kadar fazla olan Ziraat Bankası kredisi bu anlam da oldukça destek çıkacak bir kredi türüdür. Gösterilecek olan projeye göre gerekli kredi tutarı belirlenir. Çiftçilere özel 3 katı olarak verilen kredi için her çiftçi başvuru da bulunabilir. Genç çiftçilerin daha fazla yatırım yapması için verilen bu teşvik türü küçükbaş ve büyükbaş hayvan, tarla alımı, traktör ve sera kurulumu gibi gider türlerinde değerlendirilecektir.

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kredi başvurusu sırasında her bankanın müşterilerinden istemiş olduğu bazı evraklar bulunur. Müşterilerin bu evrakları eksiksiz bir şekilde bankaya sunması gerekir. Herhangi bir eksik evrak olması sonucunda ise süreç daha fazla uzayabiliyor. Bu nedenle başvuru esnasın sizden istenen evrakları mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamak da fayda var. Kimlik belgeniz mutlaka evrakların içerisinde olmalıdır. Gelir bilgileriniz veya maaş bordrosu da mutlaka evrakların içine eklenmesi gereken evrakları arasında yer alıyor. Ancak kredi başvuru sırasında unutmamanız gerekir ki bankalar da herhangi bir sicil bozukluğunun olmaması gerekir. Bankalar bir sicil bozukluğu olduğu zaman hiçbir çiftçiye kredi vermez. Bu nedenle bankalarla aranız da herhangi bir olumsuzluk olmaması gerekir.

Genç Çiftçi Kredi Başvurusu

Ziraat bankası tarafından verilen kredi türü hibe almak isteyen ancak yetersiz olduğu düşünüldüğü çiftçiler için verilen bir kredi türüdür. Hibe alan tüm çiftçiler aynı zaman Ziraat bankası içinde başvuru da bulunabiliyor. Her bankanın kredi vermek için verilen belli şartları bulunur. Kredi almak için önemli olan kredi notunuzdur. Ziraat bankası çiftçilerin kredi notuna bakarak karar vermektedir. Bu nedenle kredi başvurusunda bulunmak isteyen çiftçilerin daha önceden herhangi bir sicil bozulmasına girmemiş olmaları gerekir.

Kredi başvurusu sırasında genç çiftçiler için gerekli görülmesi durumunda banka tarafından kefil de istenebilir. Hatta bazı durumlar da banka evi de teminat altına alarak ipotek göstermenizi isteyebilir. Bu şartları sağlayan tüm çiftçileri Ziraat bankası şubelerine giderek gerekli kredi başvurunda bulunabilirler.

birevim

5 Comments

Leave a Comment

12 + two =