Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ziraat Bankası ülkemizin en eski kamu bankası olması ile müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunma konusunda istekli davranıyorlar. Konut kredisi sağlamalarını yaparken aynı zamanda piyasanın altında sunmuş oldukları faiz oranları ile tercih edilmelerine baş etken oluyor.

Alınacak konut için yapılacak kredi başvurusunda ödeme seçenekleri 120 aya kadar ileri gidebiliyor. Ekspertiz değerine bakılarak daire fiyatını %80 oranına kadar karşılıyorlar. Bu krediyi kullanmak isteyenler öncelikle başvuruyu yaparak ekspertiz raporu almaları gerekiyor. Krediyi alacak tüm başvurularda zorunlu deprem, konut ve hayat sigortaları yapılmalıdır.

Özellikleri

  • 120 aya kadar vade ile satın alacağınız konutun eksper​tiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
  • Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Gerekli görülmesi halinde ek teminat talep edilebilir.
  • Kredi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

Konut Kredisi 2019 Ziraat Bankası güncel konut ve gayrimenkul kredi kampanyaları aşağıdaki gibidir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası sektörde ki en uygun konut kredisi oranları ile hizmetlerini sunmaktadır. 36 ay ile 120 ay arasında değişen vadeler arasından size uygun olacak ödemeyi tercih edebilirsiniz. Faiz oranları devamlı olarak değişse de diğer bankalar ile karşılaştırıldığında sektörde ki en iyi oranları sunmayı başarıyorlar.

Kısa vadeli kredi çekimlerinde aylık taksitler yüksek olsa da toplam geri ödeme miktarı düşük oluyor. 120 ay vadeli konut kredisi çekimlerinde toplum geri ödeme miktarı kredinin çok üzerinde olurken, aylık taksit ödemeleri uygun olabiliyor.

200.000 TL konut kredisi için sektörde ki en uygun faiz oranları ile başvurunuzu kamu bankasına yapabilirsiniz. Faiz oranları ve başvuru yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
120 Ay1,65%21,84%3.839 TL461.415 TL
60 Ay1,65%21,92%5.277 TL317.372 TL
36 Ay1,65%22,04%7.412 TL267.624 TL

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi çekmek isteyenler için merak edilen ilk detay faiz oranlarının ne kadar olacağıdır. Sektörde ki özel bankalar ile karşılaştırıldığında Ziraat Bankası %1,65 ile en uygun oranı sunmaktadır. Tabi bu faiz oranları merkez bankasının aylık yaptığı açıklamalara değişebilmektedir.

Bu değişime rağmen uygun bir şekilde kredi çekmek için bu banka mantıklı bir hizmet sunmaktadır. Uygun başvurularda konut kredisi faiz oranları %1,55’e kadar düşebilmektedir. Dosya masrafları ve diğer eklemeler ile bu oran yükselecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası tarafından sunulan konut kredisine başvuru yapmak için başvuru şartlarını yerine getirmeniz gerekiyor. Bunun için hazırlamanız gereken belgeler ve sağlamanız gereken şartlar bulunmaktadır. Konut kredisi için öncelikle başvuru formunu doldurarak işe başlamalısınız. Diğer şartları aşağı da ki maddeler göre öğrenebilirsiniz.

  • Nüfus Cüzdanı, pasaport ya da ehliyet fotokopisi
  • Gelir Belgesi Kaydı
  • Meslek grubuna bağlı olanların üyelik belgesi
  • Alınacak konutun tapu belgesi fotokopisi
  • Şube Tarafından istenilecek diğer belgeler

Konut kredisine başvuru yapacakların kredi notunun iyi olması gerekiyor. Geçmişinizde kredi veya kredi kartı ödemelerinizde bir sorun yaşamamış olmanız gerekiyor. Konut kredisi çekeceklerin eşlerinin gerekli rızayı göstermeleri gerektiğini de belirtmeliyiz.

 

birevim

Leave a Comment

fourteen + nine =