Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

birevim faizsiz kredi

Neredeyse herkesin bir hayali vardır. En önemli hayallerden biri de konut sahibi olabilmektir. Neticesinde insanoğlu ilk yıllarından beri bu hayali hep kurmuştur, farklı şekillerde yaşasa da, belli bir süre sonra isteyeceği en temel şey bir çatının altında güvenle yaşama istediğidir. Ancak son dönemlerde yerleşik hayata geçtiğimizden beri konut sahibi olma yalnız bir çatı ile sınırlandırılamayacak kadar önemlidir, önce kendimize sonrasında ise bizden sonraki gelen jenerasyona bir yatırım oluyor. Bunun içinse en uygun çözüm tabii ki Ziraat Bankası konut kredisi ile konut sahibi olmaktır.

Konut Sahibi Olmak İçin Neden Kredi?

Son yıllarda büyük şehirlerde yaşayan insanların alım güçleri gözle görülür şekilde düşmektedir, para biriktirme konusundaki büyük sıkıntıların başlıcasına; işsizlik, arz-talep dengesizliği, enflasyon oranları gibi noktalar başrolü oynamaktadır. Bununla beraberde tüm dünyayı çok kötü bir şekilde etkisi altına almış ve devam eden Korona-virüs pandemisi de başımıza bela gibi çökmüş durumda. Bu yaşam tarzı bir hayli zorken üstüne üstlük ev konusunda peşin para biriktirmek imkânsız gibi gözüküyor. Bu da sizlerin kiradan kurtulmaya yeltenmenizi bile engelliyor, ancak Ziraat Bankası sizleri düşünüyor ve tam işinize gelecek şekilde konut kredisi verme seçeneğini sizlere sunuyor.

Neden Ziraat Bankası Konut Kredisi?

Ziraat Bankası geçmişimizden bu güne kendini güvenirliliği konusunda baya bir sağlam biçimde kanıtlamıştır, neticesinde bu para miktarları cüzi ufak miktarlar değillerdir. Bizler de isteriz ki büyük para sorumluluklarının altına girdiğimiz zaman, hem kalem olarak hesabımız belli olsun, hem zaman olarak hedefimiz ve bu hedef doğrultusunda sağlamlığımızdan kaynaklı güvencemiz. Bu konuda da Ziraat Bankası konut kredisi çok mantıklı. Neticesinde Ziraat Bankası 20 Kasım 1863’de Osmanlı döneminde kuruldu. Tabii ki bir ülkenin en önemli gücü de ziraat olunca bu konuda net bir biçimde hem kendine, hem de emekçilere katkı sağladı. Bu kadar sağlam bir banka varken de başka şeyler tercih etmek yerine sağlamca çalışmak en rahatı olacaktır.

Konut Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

  • Nüfus cüzdanı (zorunlu) ;ikamet belgesi (zorunlu)
  • Gelir belgesi (net ve zorunlu)
  • Maaş bordrosu (net ve zorunlu)
  • Emekliler içinse; emeklilik aylık dökümü (net ve zorunlu)
  • Gayrimenkul kira geliri olanlar içinse; tapu belgesi (zorunlu)
  • Şirket ortakları içinse; güncel vergi levhası (içindeki tüm bilgiler eksiksiz olacak şekilde) olmalıdır.

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Geldik en önemli noktaya  “Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama” başlığı adı altında en önemli dikkatimizi vermemiz gereken hesaplama işine. Örneğin; sizler 300.000 Türk Lirası Konut Kredisi istiyorsunuz. Bunun için en önemli olan kısım bankanın size sunduğu faiz olacaktır. Bu faiz oranı ise sadece %1.39 dır. Bu faiz vade farksız geçmektedir, yani 300.000 Türk Lirasını 36 aya böldüğünüzde sizler Taksit Tutarı olarak 10.648.10 Türk Lirası ödemiş olacaksınız. Yıllık maliyet oranı ise sadece %18,6978 olacaktır. Ancak vade uzatırsanız doğal olarak toplam geri ödemeniz çok daha fazla olacaktır.

 

birevim

Leave a Comment

seven − 5 =