Ziraat Bankası Mevduat Faiz Oranları ve Hesaplama 2020

birevim faizsiz kredi

Faiz oranları, bankaların faiz oranlarına ve vadeli hesap tekliflerine göre değişiklik göstermektedir. Yüksek faiz oranları vermekte olan Ziraat Bankası mevduat faiz oranları ve hesaplama 2020 işlemleri, mevduat faizleri üzerinden hesaplanmaktadır. Bankaların vadeli hesap tekliflerini inceleyerek, oranlar hakkında vade ve şube ya da internet mevduatına göre farklılık göstermektedir.

Ziraat Bankası 2020 Mevduat Faizi Hesaplama

Anapara üzerinden hesaplanmakta olan mevduat faizi hesaplama işlemleri yapılabilmektedir. 32 gün ve 181 gün değerlendirmelerine göre vade, dolar, euro ya da sterlin faizleri de farklılık göstermektedir. Para cinsine göre 1. 098 güne kadar karın hesaba yatırılması sağlanacaktır.

 • Anapara : 10.000 TL Vade : 32 gün Net Gelir:  59,46 TL
 • Anapara: 20.000 TL Vade: 32 gün Net Gelir: 118,91 TL
 • Anapara: 30.000 TL Vade: 32 gün Net Gelir: 178,36 TL
 • Anapara: 30.000 TL Vade: 181 gün Net Gelir: 946,54 TL
 • Anapara: 40.000 TL Vade: 32 gün Net Gelir: 237,81 TL
 • Anapara: 50.000 TL Vade: 32 gün Net Gelir: 297,27 TL
 • Anapara: 50.000 TL Vade: 181 gün Net Gelir: 1.577,57 TL

Ziraat Bankası Vadeli Mevduat Hesabı Özellikleri

TL vadeli hesabı 730 gün vadeli açılabilmektedir. Şube ve internet üzerinden oran değişiklikleri olmaktadır. 32 günlük faiz oranları % 4, 50 olurken örneğin internet şubesi üzerinden faiz oranı % 9.40 olarak hesaplanmaktadır. Belirlenen hesap üzerinden vadeden önce para çekme işlemi yapılabilmektedir. Vadesiz hesap uygulaması üzerinden hesabınıza ödeme gönderilmektedir. Şube üzerinden vadeli hesabı aynı zamanda bin lira üzerinden açabilirsiniz. Mevduat hesabı karlı bir şekilde 20 ile 134 gün arasında kamu haznedarlığı yönetmenliği faiz oranlarına göre uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Uzun Vadeli Birikim Hesabı Özellikleri

Uzun vadeli hesap özellikleri 3 yıl ile 10 yıl arasında açılabilmektedir. Ziraat bankası mevduat faizi üzerinden değerlendirmeler yaparak 3 aylık dönemlerde ödeme yapma hakkı bulunmaktadır. 500 Tl/ USD ve EUR ile hesap açılımı yapılmaktadır. Birikimli hesaplar her yılın donunda günün faiz oranlarıyla birikerek kar edilmesini sağlayacak düzenlemelerle uygulanmaktadır.

Belirlenen ödemeler de ödemenin bitmesi ya da hesabın kapatılması sonucunda birikimlerinizin hesabınıza TL olarak yansıtılması şeklinde bir uygulamaya tabi tutulmaktadır. TL ve döviz cinsinden açılan hesaplar 3 yıl boyunca ve 10 yıl boyunca kullanılabilir.

Ziraat Bankası Dönem Ödemeli TL Mevduat hesabı özellikleri

Ziraat Bankası mevduat faiz oranları hesaplama işlemleri yapmadan önce hangi yatırım yönteminin uygulanacağını incelemek gerekmektedir. Dönem ödemeli TL hesabı üzerinden 1 yıllık vadeli alma hakkı elde edilebilmektedir. 1 yıllık vade ile açılan bu hesaplar, 1 ay, 3 ay ve 6 ay üzerinden hesaplara yatırım yapılmasıyla işlenmektedir.

birevim

6 Comments

 • Ziraat Bankası mevduat faiz oranlarında diğer bankalara oranla daha çok faiz oranı veriyor

 • Mevduat faizleri her yılın başında yükseliyor diyorlar, bu yıl yeni faizler açıklandı mı yoksa yıl başında mı açıklanır?

 • Ziraat bankasının mevduat faizleri bence gayet güzel, yıl başında belki yükseltme yaparlar oda bizim için iyi olur 🙂

 • Ziraat Bankası mevduat faizleri son zamanlarda baya bir arttı güzel 🙂

 • Ziraat bankasının mevduat oranları diğer bankalara göre gerçekten çok iyi, her zaman en iyi oranı veriyorlar bence

Leave a Comment

twelve − ten =