Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller

birevim faizsiz kredi

Bankalar tarafından satışı yapılan gayrimenkuller bildiğiniz gibi tüketicinin kredi taksitlerini ödeyememesinden kaynaklı gayrimenkulüne el koyulmasından doğan taşınmazları içerir. Yani bir kişi bankadan kredi çekmek istediğinde kredi notu yüksek değilse banka teminat ister ve bunun karşılığında satın alacağı gayrimenkulü ipotek eder.

Tüketici kredisini düzenli ödeyemediğinde banka tüketiciye ihbarda bulunur ve ihbar süresince yine ödeme yapılmadığı takdirde banka gayrimenkule el koyar ve belli bir süre sonra ihale ile satışa sunar. Bu durum tüm bankalar için aynı prosedürle işlediğinden ötürü Ziraat Bankası da müşterisinin ödeme yapmadığı durumlarda ipotek ettiği gayrimenkule el koyarak satışa çıkarır. Dolayısıyla Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller denildiğinde konut, arsa ya da tarla gibi taşınmazlar aklınıza gelebilir.

Hayatta her birimizin hedefleri vardır, mutlak bu hedefe ulaşmak için de çok fazla çalışmak gerekir, bazı hedeflerin gerçek olması için farklı yöntemler de denenebilir. Bu hedeflerin belki de en önemlisi geçmişimizden bu güne olan “dünyada bir yerim, bir mülküm olsun” rahat edeyim hedefidir. Geçmişte gayrimenkul anlayışı fazla olmasa da belli başlı çizilmiş olarak tapulanan arsalar veya yerleşkeler vardır. İnsanlar yeri geldi bu gayrimenkul davasına birçok zorluklar çekerek ulaştılar. Şimdilerde ise paranın bu kadar zor kazanıldığı bu dönemde gayrimenkul sahibi olma hedefi neredeyse bir hayal ve insanlar artık vazgeçmiş durumda kalıyorlar. Ancak durun, sakın sizler vazgeçmeyin Ziraat bankası satılık gayrimenkuller sizlerin bu hayalini gerçekleştirmede çok yararlı olacaktır.

Satılık Olarak Gayrimenkul Sahibi Olmak Neden Bu Kadar Zor?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi son dönemlerde bir hayli zorlaştı, ancak bunun altında bazı sebepler var, bu sebeplerin başında ise son dönemlerde bir hayli zorlaşan ekonomik şartlar baş göstermekte. E bu da doğal, tüm dünyada insanlar bir gayrimenkul sahibi olabilmek için var gücüyle çalışıyorlar, ancak ne kadar çalışsalar da arz-talep ilişkileri her daim bir öne gidiyor ve zaman geçtikçe sahip olmak istediğiniz gayrimenkulün fiyatını yukarıya çekiyor. Bu da yetmiyormuş gibi Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu para durumları bir hayli zorluk çıkarmaya başladı, birikim yapsanız bile kolaylıkla para elinizde tükenecekmiş gibi duruyor. Ancak durun bu da yetmiyormuş gibi bir de üstüne tüm dünyayı baya kötü bir şekilde etkisi altına alan korona-virüs pandemisi de üstüne eklenince, hayallerimizi suya serpmiş gibi oluyor. Bu tuzağa düşmeyin Ziraat bankası gayrimenkuller sistemi ile her şey mümkün olacak ve sizler uygun, güvenilir ve çok basit bir yolla ev sahibi olabilecek veya gayrimenkul sahibi olabileceksiniz.

Ziraat Bankası Ne Gibi Avantajlar Sunuyor?

Ziraat bankası satılık gayrimenkuller sistemi bankadan satılık gayrimenkuller sistemidir, bunlarda diğer hizmet veren kuruluşların aksine içerisinde birçok avantaj barındırmaktadır. Neticesinde devlet onaylı olan bu gayrimenkullerin fiyatları kendi değerlerinin asla üzerine çıkmaz veya çıkartılmazlardır, banka adeta kendinden çok sizleri düşünmektedir. Bu düşüncenin üstüne her bir bilgi tane tane verilmekte ve gayrimenkul değeri net bir şekilde gösterilmektedir. Bu da emlak sektöründe bazı dolandırıcı kılıklı insanların aksine işleyen bir sistem olduğundan sizlerin içleri çok rahat olacaktır.

Bu Sistemde Sadece Ev Sahibi mi olabiliyoruz?

Ziraat bankasından satılık gayrimenkuller hizmeti içerisinde sadece ev bulundurmaz, içerisinde arsa kat veya apartman katı bulundurmaktadır hatta ve hatta müstakil olarak adlandırılan birçok gayrimenkul vardır. Sadece büyük şehirlere değil birçok şehrimizde bulabileceğiniz seçenekler emlak işi ili uğraşan dükkânlardan daha geniş bir skala çizmektedir. Bu satışlar tabii ki ihaleler ile olmaktadır, yani en çok parayı veren ihaleyi kazanır. Hatta ihalelerin günlük süreleri de vardır, en büyük avantaj ise üst limit olduğundan Ziraat bankası, bankadan satılık gayrimenkul sisteminde kimseye haksızlık etmiyor. İşte bu kadar ince detayı bile hesap eden bu kuruluş sizleri çok fazla düşünüp mağdur bir şekilde kalmanızı engellemektedir. Hangi kuruluş bu devirde bunu yapar ve bu kadar şeffaf çalışır cevabını araştırarak bulunuz, neticesinde bu kadar zor para kazanılan bu dönemde bu kadar dikkatli bir şekilde para harcamak veya yatırım yapmak en doğrusu olacaktır. O yüzden hadi sizler de harekete geçin ve Ziraat bankası satılık gayrimenkuller fırsatlarını iyice değerlendirin.Hayallerinizi keyifle ve istekle yaşamanın ayrıcalığına sahip olun.

birevim

8 Comments

 • Ziraat Bankasından bu gayrimenkullerden aldığımızda, KDV den nasıl muaf oluyoruz? Ek olarak tapu masrafını biz mi ödüyoruz banka mı?

 • Bu tarz gayrimenkul satışlarında bazı şirketlerde önceden ihaleye girebilmek için teminat parası göstermemiz gerekiyor. Ziraat Bankası da bu şekilde bir teminat parası istiyor mu ihaleye giriş için?

  • Merhaba Adem Bey,
   Almak isteyeceğiniz evin tutarının minimum %20 si kadarı yanınızda olmalıdır.

   • Evin tutarının %20sini peşinat olarak götürdüğümüzde, geri kalan kısmını nasıl hallediyoruz evi alırsak?

 • Bankadan satılık gayrimenkul almak biraz karlı olabilir, banka evi muhtemelen müşterisinin ipoteği karşılığında alıyor ve evi daha uygun fiyattan satabilir elinden çıkarmak için

 • Bankadan alım yapmak daha iyi olabilir ama bu seçenek parası nakit olanlar için geçerli. Kredi çekerek bankadan alım yapamıyorsunuz

Leave a Comment

two + thirteen =