xpornplease.com pornjk.com porncuze.com porn800.me porn600.me tube300.me tube100.me watchfreepornsex.com
Anasayfa / Blog / Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller

Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller

Bankalar tarafından satışı yapılan gayrimenkuller bildiğiniz gibi tüketicinin kredi taksitlerini ödeyememesinden kaynaklı gayrimenkulüne el koyulmasından doğan taşınmazları içerir. Yani bir kişi bankadan kredi çekmek istediğinde kredi notu yüksek değilse banka teminat ister ve bunun karşılığında satın alacağı gayrimenkulü ipotek eder.

birevim-tasarruf-reklam

Tüketici kredisini düzenli ödeyemediğinde banka tüketiciye ihbarda bulunur ve ihbar süresince yine ödeme yapılmadığı takdirde banka gayrimenkule el koyar ve belli bir süre sonra ihale ile satışa sunar. Bu durum tüm bankalar için aynı prosedürle işlediğinden ötürü Ziraat Bankası da müşterisinin ödeme yapmadığı durumlarda ipotek ettiği gayrimenkule el koyarak satışa çıkarır. Dolayısıyla Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkuller denildiğinde konut, arsa ya da tarla gibi taşınmazlar aklınıza gelebilir.

Ziraat Bankası aracılığı ile gayrimenkul satın almak istediğinizde ise bankanın e-satış sitesini takip etmeniz gerekir. Çünkü e-satış sitesinde ilgilendiğiniz konut veya farklı bir gayrimenkulün en son teklif tutarı, saati ve kalan süresi gibi tüm ayrıntılara yer verilmiştir. Dolayısıyla düzenli olarak takip ettiğinizde istediğiniz gayrimenkulü oldukça uygun fiyata satın alabilir, kazançlı bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Özellikle yatırım amaçlı gayrimenkul satın almak isteyen kişiler Ziraat Bankası Satılık Gayrimenkul sayfasından herhangi bir şehirde uygun fiyata satışa çıkarılan gayrimenkulleri değerlendirebilir, emlakçı komisyonu ve KDV ödemeden ciddi bir kar ile yatırımını gerçekleştirebilirler.

Birçok insanın merak ettiği bankadan gayrimenkul nasıl alınır ve riskli mi? Gibi sorulara yanıt vermek gerekirse; tahmin edeceğiniz gibi banka aracılığı ile alınan gayrimenkuller herhangi bir emlakçı ile anlaşıp tapu müdürlüğüne giderek işlemlerin halledilmesi gibi bir süreci içermez. Söz konusu Ziraat Bankası Gayrimenkuller satışı resmi site aracılığıyla yapılır. Yani gayrimenkul ihaleyle satışa sunulur ve sonrasında en yüksek rakamı veren şahıs ya da firma gayrimenkulün sahibi olur.

Tapu işlemleri ise ihale sonrasında gerçekleştirilir. Her işlem hukuk kuralları çerçevesinde yürütüldüğünden ötürü bankadan gayrimenkul satın almanın herhangi bir riski yoktur. Fakat gayrimenkul üzerinde itiraz veya aile şerhi gibi durumların olup olmadığını sorgulanması gereklidir. Bu gibi detayları net bir şekilde öğrenebilmek için iletişim bilgileri kısmında yetkililere ulaşabilir, merak ettiğiniz her hususta bilgi alabilirsiniz.

birevim-sabit-reklam

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş Bankası Kart Şifresi Alma

Bizlerin hayatları boyunca ihtiyaçları olmuştur, kimi ihtiyaçlar hedeflerimiz için, kimi ihtiyaçlar zevk ve kişisel tercihlerimiz …

8 yorum

  1. Ziraat Bankasından bu gayrimenkullerden aldığımızda, KDV den nasıl muaf oluyoruz? Ek olarak tapu masrafını biz mi ödüyoruz banka mı?

  2. Bu tarz gayrimenkul satışlarında bazı şirketlerde önceden ihaleye girebilmek için teminat parası göstermemiz gerekiyor. Ziraat Bankası da bu şekilde bir teminat parası istiyor mu ihaleye giriş için?

  3. Bankadan satılık gayrimenkul almak biraz karlı olabilir, banka evi muhtemelen müşterisinin ipoteği karşılığında alıyor ve evi daha uygun fiyattan satabilir elinden çıkarmak için

  4. Bankadan alım yapmak daha iyi olabilir ama bu seçenek parası nakit olanlar için geçerli. Kredi çekerek bankadan alım yapamıyorsunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

12 + 12 =

1xbet mobil