Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

birevim faizsiz kredi

Ziraat Bankası; kredi seçenekleri dışında da birçok farklı konuda hizmet vermektedir. Bilhassa güvenlik önlemleri sayesinde her yaştan tüketicinin en çok güvendiği banka olmaktadır. Ziraat Bankası; kişilerin cep telefonu numaralarını ve kayıtlı olduğu operatörlerini kayıt etmektedir. Bu noktada, kişinin telefon numarasını değiştirmesi veya farklı bir operatöre geçmesi halinde sim kart blokesi durumu yaşanmaktadır. Bir başka deyişle, internet bankacılığı kullanılamaz hale gelmektedir. Siz de aynı durumu yaşadıysanız ve Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma konusunda bilgi almak istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz!

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırmak İçin Yöntemler

Sim kart değişikliği yaşanmasının ardından bu sorunla karşılaşanlar sim kart blokesi kaldırmak adına birden fazla yöntem deneyebilirler. Her şeyden önce, bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranızı güncel tutmalısınız. Herhangi bir numara değişikliği yaptığınız takdirde bu durumu en kısa sürede bankaya haber vermelisiniz. Bu sayede, sorunu başlamadan çözme şansına erişeceksiniz. Ziraat Bankası internet ve mobil bankacılığını sorunsuz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Buna ek olarak, aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek de süreci en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası ATM’lerinden bloke kaldırma; tercih edebileceğiniz ilk yöntem olarak sizi beklemektedir. Banka kartınızla beraber Ziraat Bankası’nın ATM’sine giriş yapmalısınız. Açılan ekrandan sırasıyla diğer işlemler, bilgi ve şifre işlemleri, sim blokesi kaldırma sürecini takip etmelisiniz. Bu sayede, sim kartınıza yapılan blokeyi en kısa sürede kaldırabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da bu soruna çözüm bulabilirsiniz. 444 00 00 numarasını aradığınız takdirde hali hazırdaki müşteri temsilcilerinden birisiyle iletişime geçerek bloke durumundan kurtulma şansına erişeceksiniz. Ancak, tahmin edebileceğiniz üzere Ziraat Bankası’nın müşteri hizmetleri genellikle yoğundur. Bu yüzden, vakit kaybetmemek adına diğer yöntemleri tercih etmeniz doğru olacaktır.
  • Herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek de bloke işlemini en kısa sürede kaldırabilirsiniz. Banka şubesindeki müşteri temsilcilerinden birisiyle iletişime geçtiğiniz takdirde bloke durumu en kısa sürede kaldırılacaktır.

İnternet ve mobil bankacılığı kullanmaya devam etmek adına blokeyi en kısa sürede kaldırmalısınız. Bu noktada, yukarıdaki yöntemlerin hangisi size kolay geliyorsa onu deneyebilirsiniz.

Sim Kart Neden Bloke Edilir?

Müşterilerin cep telefonları; kişisel güvenlik açısından bankaların önem verdiği en önemli husus olmaktadır. Ziraat Bankası da müşterinin cep telefonunu sisteme kayıt etmektedir. Bu sayede, herhangi bir bankacılık işleminde müşterinin telefonuna bildirimler gelir. Ancak, bankanın internet şubesine girilmek istendiği zaman her defasında cep telefonuna giriş için özel bir şifre gelir. Söz konusu şifre olmadan sisteme giriş yapmak mümkün değildir. Buna ek olarak, bankalar, telefon numaralarını kayıt ederken numaranın hangi sisteme kayıtlı olduğunu da belirtirler.

Sonuç olarak, telefonunu farklı bir operatöre taşıyanlar veya numarasını değiştirenler için sim kartın bloke olması durumu söz konusudur.

birevim

4 Comments

Leave a Comment

one + four =