Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ziraat Bankası taşıt kredisi müşterilerine her konuda sağlamış olduğu uygun ve verimli hizmetini taşıt kredisiyle de sağlamaktadır. 3 ay ile 60 ay vadeli taşıt kredisini sadece alınacak aracın üzerinde rehin koyularak sağlanması yapılmaktadır. Gerekli görülmesi halinde kurum müşterilerinden ek teminatta talep etmektedir.

Sunulan taşıt kredisi 0 kilometre araçlar ile birlikte 5 yaşına kadar olan 2. El araçlar içinde sağlanmaktadır. Alınan tüm krediler için kasko ve hayat sigortası yaptırılması zorunlu olarak uygulanmaktadır. Başvuruları şubeden, internetten, mobilden ve farklı ile yapmak mümkündür.

Ziraat Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası’ndan kredi talebinde bulunmadan önce sunulan finansmanın size uygun olup olmadığını hesaplamanız gerekiyor. Bu hesaplama ile aylık ödeme miktarınız ile alınacak kredi arasında denge olup olmadığını sizlerde fark edebilirsiniz.

100 bin TL kredi için 48 ay veya farklı vade seçenekleri için tabloyu inceleme şansınız var. Bu noktada hesaplama yaparken bankanın sunduğu faiz oranı tek kıstas olmamalıdır. Ekstra olarak alınan vergiler, sigorta bedelleri ve kredi tahsis ücreti de maliyet oranına dahil edilmelidir. Bu noktalara dikkat ederek hareket ederseniz alınacak kredinin gerçek bedelini daha rahat bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,76%29,80%9.521 TL114.773 TL
24 Ay1,76%29,21%5.354 TL129.026 TL
36 Ay1,76%29,00%3.994 TL144.311 TL
48 Ay1,76%28,90%3.335 TL160.597 TL

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranını tüm vade seçeneklerine göre aynı seviyeden sunmaktadır. Sunulan faiz oranı %1,86 olarak verilmektedir. Bu oran diğer taşıt kredisi veren bankalar ile karşılaştırıldığında çok uygun bir seviyeden sağlanmaktadır. Bu noktaya dikkat etmek gerektiğini söylemek gerekiyor.

Bu oran ile hem aylık taksit tutarınız daha uygun olacak hem de alınacak kredinin yıllık maliyet oranı yükselmeyecektir. Bu oran aynı zamanda sektörde yer alan diğer taşıt kredilerine göre çok iyi bir oran anlamına geliyor. Güncel piyasa verileri ışığında belirlenen bu oran taşıt kredisi çekmek isteyenler için bankayı en doğru adres olarak ortaya çıkarmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Bankası başvuru yaparak taşıt kredisi sağlamak isteyenlerin belirlenmiş şartları sağlaması gerekiyor. Alınacak aracın üzerine rehin koyulabilmesi gerekiyor. Ayrıca taşıt kredisine başvuracak şahsın kredi notunun yeterli bir seviyeye sahip olması gerekiyor. Bu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Eğer kredi notunuzda sorun olursa aracınızın bedeli yetse dahi kredi almakta zorluk çekmeniz muhtemeldir.

  • Başvuru formu doldurulmalı,
  • Nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi fotokopisi,
  • Çalışılan il koluna göre gelir belgesi,
  • Araç ruhsat fotokopisi,
  • Başvurulacak şube tarafından istenmesi muhtemel olan belgeler hazırlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

eighteen + sixteen =