Ziraat Katılım Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ziraat Bankası tarafından Katılım bankacılığı alanında hizmet vermek amacıyla kurulan bu şirket ile bu tür bankacılık işlemlerini tercih eden müşterilerine hizmet vermesi amaçlanmaktadır. Bu alanda terimler de farklılık görülmektedir.

Ziraat Katılım müşterilerine konut kredisi için hizmet vermek isteyen banka kar payı oranlarıyla konut finansmanı sağlamaktadır. Başvuru yapılan en değerinin %80’i kadar ekspertiz değerine göre yardım sağlanmaktadır. Ayrıca kredi çekilecek olan evin üzerine ipotek konulmaktadır. Şube tarafından belirlenen ek talimatlara uyulmasına da dikkat edilmektedir. Farklı ödeme planlarından bir tanesini tercih ederek konut finansmanı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Katılım Konut Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım müşterilerine sunduğu konut finansmanını için faiz oranı hizmeti vermemektedir. Sunulan hizmetin bedeli olarak kar payı oranı sunulmaktadır. 120 ay vadeyle 200 bin TL konut finansmanı talebinde bulunan banka tarafından belirlenen kar payı oranı göz önüne alınarak hesaplanmaktadır.

Sektörde ki tüm katılım bankaları tarafından hizmetler bu şekilde sunulmaktadır. Sizde konut almak için kredi çekmek yerine finansman sağlamak için bu bankanın sunmuş olduğu finansmanı tercih edebilirsiniz.

Mantık krediden farklı olmamakla birlikte bu hizmeti tercih edeceklerin mutlaka bir evlerinin olması gerekiyor. Üzerine koyulan ipotek ile ev için gerekli miktar ekspertiz raporuna göre hesaplanarak sunuluyor.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
120 Ay1,79%%23,854.063 TL488.272 TL
60 Ay1,79%%23,925.465 TL328.557 TL
36 Ay1,79%%24,037.584 TL273.707 TL

Ziraat Katılım Konut Kredisi Kar Payı Oranı

Ziraat Katılım’a konut kredisi için  başvuruda bulunacak olan tüm müşterilerine hesaplamaları kar payı oranı üzerinden yapmaktadır. Kimilerine göre faizin kibarlaştırılmış hali olarak görülen bu durum için net bir açıklama bulunmaktadır.

Ziraat Katılım’a müşteri olanlar yatırdıkları paraların karşılığı olarak bankanın elde ettiği kar üzerinden pay almaktadır. Bu oran yıl sonunda ki faaliyetlerin özetine bakılarak ortaya çıkarılmaktadır. Faiz’de durum farklıdır. Verilen bir ürün karşılığı olarak elde edilen kazançtır. Kısaca paraya para kazandırarak elde edilir. Temelde iki işlemde aynı yol olsa da katılım bankasını tercih edenlerin sayısı gün geçtikçe direkt bir şekilde artış göstermektedir.

Ziraat Katılım Konut Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Katılım tarafından verilecek olan konut kredisine başvuru yapmak isteyenlerin ilk yapması gereken en yakın şubeye giderek bilgi almaları gerekiyor. Bölgenizde bulunan şubeye gidip konut kredi hakkında bilgi almalısınız. Bilginin ardından başvuru yapmak içinse hazırlamanız gereken bazı belgeler bulunmaktadır.

 • Başvuru formunu doldurmak
 • Sürücü belgesi, nüfus cüzdanı veya pasaport fotokopisi
 • Şubenin isteyeceği belgeler
 • Finansman sağlayacak konutun tabu belgesi fotokopisi
 • Müşteriye ait son iki aya ait fatura
 • Finansman için kefil istenirse onlardan istenecek belgeler

Konut finansmanı anlamında uygun oranlarla hizmet veren katılım bankasından hizmet alacaklar için banka uygun ödeme planları ile hizmetlerini sunmaktadır.

birevim

10 Comments

 • Faiz oranları pandemi sürecinde düşürüldü diye duydum ama bunlar düşürülmüş hali mi acaba?

  • Merhaba Mehmet Bey,
   Özellikle kamu bankaları başta olmak üzerek bir çok banka pandemi dolayısıyla faiz indirimine gitmiştir.

 • Ziraat Bankasından geçen sene ev için konut kredisi çektim ve arkadaşlarım ziraat bankası çok uğraştırır çok zor bir banka falan demesine rağmen, ben çok kolay 1 hafta içerisinde eksper vs her şeyi halloldu kredimi çektim.

  • Merhaba Ramazan Bey,
   Özellikle son zamanlarda kredi çekme işlemleri çok hızlandı maksimum 1 hafta içerisinde para hesabınıza yatmış oluyor.

 • Artık bankalar uğraştırmadan kredi verme derdindeler çünkü krediyi çok tercih ettiğimiz bir dönemde değiliz.

  • Merhaba Uğur Bey,
   Ziraat Katılım Bankası ev sahibi olmak isteyenler için uygun faiz oranlı kredi imkanı sunmaktadır.

 • Ziraat Bankası Katılım bankasının konut kredisi faizleri bu pandemi döneminde daha da çok düştü arkadaşlar, fırsatı olan kaçırmasın

 • Emlak sektöründe konut faizleri pandemi sebebiyle baya bir düştü, bu süreçte imkanı olanlar yatırım amaçlı ev düşünebilir.

Leave a Comment

eighteen + 9 =