Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

birevim faizsiz kredi

Ziraat Katılım Bankası taşıt kredisi sektörde ki en güçlü finansman kaynaklarından birisi olarak başvuru yapanlara taşıt kredisi sunmaktadır. 60 aya uzanan vade seçenekleri ile hem sıfır araçlar için hem de ikinci el araçlar için istenilen kredi imkanı sunuyor.

Sunulan uygun kar payı oranları ile araca koyulacak olan rehinle kredi sunuluyor. Tabi banka gerek görmesi halinde sizden ek teminat isteme durumuna da sahiptir. Finansman başvurunuzu en yakın katılım bankası şubesine giderek yapabilirsiniz. Bundan önce hesaplama yaparak diğer bankalar ile karşılaştırmalı, kar payı oranlarına bakmalı ve gerekli şartları yerine getirmelisiniz.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama

Ziraat Katılım Bankasına taşıt kredisi için başvurmadan önce alacağınız krediyi hesaplamayı ihmal etmemelisiniz. Bu size gerek olan miktara göre farklılık gösterecektir. Sizlere yol göstermesi için 100 bin TL taşıt kredisini burada ki tablo üzerinden inceleme şansına sahipsiniz.

Birden çok vade seçeneği ile alınacak bu miktardaki bir kredinin toplam geri ödeme miktarlarını karşılaştırma ve aylık taksit tutarları arasından size uygun olanı bulmak doğru adım olacaktır. Gelirinizi hesapladıktan sonra vade seçeneğini tercih etmek doğru bir adım olacaktır. Aylık ödeme tutarınızın gelirinizin yarısını geçmemesi sizin için uygun kredi süresi anlamına gelecektir.

Ziraat Katılım Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Katılım bankaları yapıları gereği müşterilerine faiz olarak hizmet vermediklerini söylemektedir. Bunun için kullanılan tabir kar oranıdır. Bu oran banka tarafından taşıt finansmanı için dört farklı duruma göre değişiklik göstermektedir.

Aylık kar oranı %1,94 olarak Taşıt finansmanı kaskosu dışarıdan yapılacak alımlar için sunulmaktadır. 0 TL ile 120 bin TL arası ve 100 bin TL talepleri için bu durum geçerlidir. Kar oranı %1,89 olan taşıt finansmanı kaskolu olan araçlar için sunulmaktadır. Bunu tercih ederken bankanın belirli miktarların üzerinden 48 ay vadeden fazla vermediğini eklememiz gerekiyor. Bu kar oranına ek olarak BSMV, KKDF, tahsis ücreti gibi ekstra masraflarda hesaba dahil edilmelidir.

VadeEn İyi Faiz OranıYıllık Maliyet OranıAylık TaksitToplam Geri Ödeme
12 Ay1,89%32,20%9.612 TL115.867 TL
24 Ay1,89%31,60%5.449 TL131.296 TL
36 Ay1,89%31,39%4.094 TL147.908 TL
48 Ay1,89%31,29%3.441 TL165.664 TL

Ziraat Katılım Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

Ziraat Katılım Bankası taşıt kredisine başvuracakların sırayla yapmaları gerekenler ve sağlamaları gereken şartlar bulunmaktadır. Bunları yaptıktan sonra herhangi bir banka şubesine giderek başvurularını rahatça gerçekleştirme şansına sahip olduklarını ekleyebiliriz. Hazırlamanız gereken belgeler ve sağlanması gereken şartlar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Başvuru formu eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
  • Pasaport, ehliyet veya nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Gelir belgesi, çalışılan alana göre değişebilir
  • İkinci el araçlar için ruhsat fotokopisi
  • Sıfır araç alacaklar için proforma faturası
  • Şube tarafından istenilecek özel belgeler
  • Gerekirse istenecek kefil için istenmesi muhtemel belgeler
  • Son iki ay içerisinde ödenen herhangi bir fatura fotokopisi hazırlanmalıdır.
birevim

Leave a Comment

5 × four =