Ziraat ve Vakıfbank’dan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

birevim faizsiz kredi

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara bir müjde de Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan geldi. Ziraat Bankası ve Vakıfbank enflasyona endeksli konut kredisi uygulamasını vatandaşların hizmetine sundu. Ev almayı düşünen vatandaşlar çeşitli alternatiflerle bu olanaktan faydalanabilecek.

Ziraat Bankası enflasyona endeksli 120 aya kadar vadeli konut kredisi uygulamasını başlatırken, Vakıfbank da Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi sunmaya başladığını paylaştı.

Konut sahibi olmayı düşünen vatandaşlar için, Ziraat Bankası VakıfBank konut kredisi faiz oranı ne kadar? Enflasyona Endeksli konut kredisi almanın yolları neler? Enflasyona Endeksli konut kredisi nasıl alınır? Gibi sorular oldukça merak konusu oldu.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi kullanarak ev almak isteyen vatandaşlar Vakıfbank tarafından satılan konut, arsa, işyeri niteliğindeki gayrimenkuller için %1.30 faiz oranı ve 120 aya varan vadelerle ödeme planı oluşturabiliyorlar. Bunun yanında kredi kullanırken Vakıfbank SarıPanjur Konut Kredisi kapsamında %20’ye varan indirimlerden faydalanacaklar.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar?

1-120 aya kadar vadede Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut kredisi faiz oranı TÜFE +0,19 aylık marj oranı olarak belirlenmiş durumda. Gelecek dönemlerde faiz oranlarının düşmesini bekleyen müşterilerin konut kredisi kullanmalarını kolaylaştırmak için hazırlanan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünü vatandaşların yakın merceğinde. Bu ürünün kredilerinde faiz oranları vadeleri piyasa oranlarına göre yapılandırmaya maruz kalmadan 3, 6 ya da 12 ayda bir güncelleniyor. Bu güncelleme kapsamında ise Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından referans kabul edilip ilam edilen TÜFE yıllık yüzde değişim oranı baz alınıyor.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisinin Faydaları Neler?

Bu üründe faiz oranları otomatik güncellenecek. Tüketiciyi koruyan bir tavan olmasının yanı sıra sabit faizli krediye dönüş yapılabilecek. Kredisini erken kapatmak isteyen tüketiciler için oldukça tercih edilesi.

Tüketiciler Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi kullandıkları takdirde, geri ödeme döneminde diledikleri zaman o dönemki sabit faizli konut kredisine geçiş yapma özgürlüğüne sahip olacaklar.

Bu modelde uygulan faiz oranı sözleşmede belirtilen azami faiz oranını geçemeyecek. Böylelikle tüketiciyi koruyan bir tavan faiz uygulaması söz konusu olacak.

Faiz oranları müşteri tarafından seçilen periyoda göre güncellenecek ve bu güncelleme otomatik olacak. Ödemedeki yeni plan, değişiklik gerçekleşmeden e-posta ile müşteriye bildirilecek.

Ödemelerin erken yapılması durumunda ödenen tutara erken ödeme tazminatı tahsil edilmeyecek.

birevim

Leave a Comment

eight + 9 =